SESTŘIH: Sparta uspěla v Hradci po nájezdech a zůstává na čele

Hokejisté Hradce Králové prohráli v 37. kole Tipsport extraligy na svém ledě s pražskou Spartou 2:3 po nájezdech. Pražané ztratili v průběhu utkání dvoubrankový náskok, v nájezdech však byli úspěšnější. Rozhodující branku si připsal Pavel Kousal. Pražané zůstávají na čele s jednobodovým náskokem na Pardubice, mají však odehrány o dva zápasy víc.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Sparta Praha 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Sparta v úvodu přečkala hradeckou přesilovku a po jejím skončení mohla sama otevřít skóre. Konečného v úniku ale betonem vychytal Lukáš.

Hradec Králové – Sparta, Konečný v samostatném úniku hradeckého Lukáše nepřekonalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na první branku čekali fanoušci v Hradci do 19. minuty a většina z nich z ní radost neměla. Po obrovském nedorozumění trefil domácí gólman Lukáš do brusle projíždějícího Blaina a puk skončil v hradecké kleci. Trefa byla připsána Konečnému.

Hradec Králové – Sparta 0:1 (19. Konečný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

I druhý gól si Hradečtí dali sami, když Němečkovo nahození srazil za záda bezmocného Lukáše Pavelka.

Hradec Králové – Sparta 0:2 (34. Němeček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě sparťan Mikliš srazil k ledu ostrým zákrokem Pilaře, jenž se následně musel svěřit do péče lékařů, kteří mu zastavovali krvácení z nosu. Mikliš dostal dvě minuty za hrubost, hradecký Blain rovněž.

Hradec Králové – Sparta, tvrdý zákrok sparťanského Mikliše na PilařeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Mountfield se první branky dočkal v 23. minutě, v přesilové hře překonal Kořenáře Okuliar a snížil na 1:2.

Hradec Králové – Sparta 1:2 (43. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A slovenský útočník se o 11 minut později postaral v další početní výhodě i o vyrovnání, když podruhé překonal sparťanského gólmana.

Hradec Králové – Sparta 2:2 (54. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V prodloužení mohl při situaci pěti Hradeckých na tři sparťanské hokejisty rozhodnout znovu Ukuliar, výborného Kořenáře však z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal.

Hradec Králové – Sparta, zahozená tutovka domácího Okuliara v prodlouženíVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V nájezdech byli úspěšnější sparťané, když se prosadili třikrát, hosté jen jednou. Rozhodující trefu si připsal Pavel Kousal.

Hradec Králové – Sparta 2:3 sn (rozh. nájezd P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

37. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Okuliar (Estephan, Pláněk), 54. Okuliar (Miškář, Blain) – 19. Konečný (Moravčík), 34. Němeček (R. Horák, Chlapík), rozhodující sam. nájezd P. Kousal. Rozhodčí: Hribik, T. Veselý – Zíka, Bohuněk. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4497
Hradec Králové: Lukáš – Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank, P. Marcel – Okuliar, Tamáši, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík - Eberle, Estephan, Šťastný – Jasper, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec
Sparta: Kořenář – Mikliš, Krejčík, Moravčík, T. Tomek, Irving, Němeček, Pavlák – Chlapík, R. Horák, O. Najman - Řepík, Sobotka, P. Kousal – M. Forman, Konečný, Buchtele – Hauser, Žmola, Mužík. Trenér: Gross