SESTŘIH: Vítkovice na hraně vyřazení, Hradci stačil jediný gól

Vítkovice v repríze semifinále loňského play off hokejové extraligy ztratily i druhý zápas. Na ledě Hradce Králové tentokrát padly po výsledku 0:1 a v předkole prohrávají 0:2 na zápasy. Hlavním hrdinou Východočechů byl gólman Lukáš Pařík, jenž kryl všech 25 střel Ostravanů. Série se nyní přesouvá do Ostravar Arény, kde budou v sobotu Vítkovice odvracet hrozbu vyřazení.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Vítkovice Ridera 1:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se mohli bleskově ujmout vedení. Šanci Perreta však skvěle zlikvidoval Klimeš a napodruhé útočník Mountfieldu vítkovickou branku netrefil.

Hradec Králové - Vítkovice, šance domácího PerretaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Včera se jako první radovali hosté, dnes pro změnu domácí. V 16. minutě poslal Mountfield do vedení Kevin Klíma.

Hradec Králové - Vítkovice 1:0 (16. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Stejně jako v prvním utkání měl Mountfield velkou převahu při hře pět na pět. Ve druhé části soupeře přestřílel 14:1, další gól ale nepřidal. Zajímavou šanci měl Kevin Klíma, kterého ale z mezikruží vychytal Klimeš.

Hradec Králové - Vítkovice , zákrok vítkovického Klimeše proti KlímoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí Jasper v 53. minutě nešikovně najel do vítkovického Deje a ostře se poroučil k ledu. Rozhodčí se šli podívat na video, ale za srážku nakonec nevylučovali.

Hradec Králové - Vítkovice, Jasper nešikovně najel do DejeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí Vítkovice měly jednu z největších šancí na srování. Prčík vypálil z pravého kruhu a Paříkovi kotouč propadl. Stihl ho však lapit na brankové čáře, což potvrdili i rozhodčí po poradě s videem.

Hradec Králové - Vítkovice, Pařík zachytil puk na brankové čářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A hradecký gólman se blýskl i minutu před koncem, kdy se před ním zjevil osamocený Marek Kalus, ale Pařík jeho dorážku pokryl skvělým zákrokem lapačkou.

Hradec Králové - Vítkovice, Pařík vychytal tutovku KaluseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:
Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 16. Kevin Klíma (Blain, Jergl). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Hynek, Thuma. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 4577. Stav série: 2:0.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, Jank - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Dej, Chlán, M. Kalus - Lednický, Claireaux, R. Půček. Trenér: Trnka