SESTŘIH: Fantastický obrat Pardubic, bitvu ve Varech rozhodl Kaut

Hokejisté Karlových Varů prohráli v 37. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Pardubicemi 3:4 po prodloužení. Domácí vedli ještě v průběhu třetí třetiny o tři branky, hosté, které poprvé vedl po odvolaném Václavu Varaďovi Marek Zadina, však skóre otočili. Vítěznou branku si připsal Martin Kaut.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Dynamo Pardubice 3:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Těsně před utkáním Karlovy Vary ocenily svou 17letou odchovankyni – obránkyni Lucii Velinskou –, která před týdnem pomohla české osmnáctce na MS v Zugu k historickému stříbru.

Karlovy Vary – Pardubice, domácí před zápasem ocenili stříbrnou juniorku Lucii VelinskouVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po čtvrtečním konci Václava Varadi se na pozici hlavního kouče Dynama posunul dosavadní asistent Marek Zadina. Mužstvo vedl poprvé právě v Karlových Varech.

Karlovy Vary – Pardubice, Marek Zadina poprvé v roli hlavního trenéra hostůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemný moment přinesla čtvrtá minuta, kdy zůstal po jednom ze soubojů na ledě domácí Ondřej Procházka, který otřesený zamířil na střídačku. Rozhodčí nevylučoval.

Karlovy Vary – Pardubice, Sedlák sestřelil domácího O. Procházku, nevylučovalo seVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se favorita nezalekli, a když v osmém minutě využil přesilovou hru Hladonik, šli do překvapivého vedení.

Karlovy Vary – Pardubice 1:0 (8. Hladonik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A favorit ve Varech dál tápal. Osmašedesát sekund před koncem první třetiny překonal Willa Rachůnek a Energie vedla už 2:0.

Karlovy Vary – Pardubice 2:0 (19. T. Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo vůbec nepřipomínalo druhý tým tabulky a domácí toho využili. Na začátku třetí třetiny přidal třetí gól do pardubické sítě Jiskra.

Karlovy Vary – Pardubice 3:0 (42. Jiskra)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté poprvé prostřelili bezchybného Habala až ve 47. minutě díky Košťálkově trefě.

Karlovy Vary – Pardubice 3:1 (47. Košťálek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Gól Východočechy probral, v 51. minutě snížil na jednobrankový rozdíl Paulovič.

Karlovy Vary – Pardubice 3:2 (51. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A rozjeté Pardubice zabraly na plný plyn. Tříbrankový náskok Energie definitivně smazal v 55. minutě Dvořák.

Karlovy Vary – Pardubice 3:3 (55. Dvořák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní obrat završilo Dynamo v čtvrté minutě prodloužení, když využil přesilovou hru Kaut. Pardubice tak vyhrály v Karlových Varech 4:3.

Karlovy Vary – Pardubice 3:4 pp (64. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

37. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 3:4 v prodl. (2:0, 0:0, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Hladonik (O. Beránek, Plutnar), 19. T. Rachůnek (D. Mikyska), 42. Jiskra (T. Rachůnek, Kangasniemi) – 47. Košťálek (A. Musil, Poulíček), 51. Paulovič (T. Dvořák, Hyka), 55. T. Dvořák, 64. M. Kaut (L. Sedlák). Rozhodčí: Hradil, Cabák – Gerát, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3177
Karlovy Vary: Habal – Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Bartejs, A. Rulík – O. Beránek, Černoch, Jiskra – Kangasniemi, Hladonik, T. Rachůnek – O. Procházka, Koffer, T. Redlich – Kružík, R. Přikryl, Kofroň. Trenér: Bruk
Pardubice: Will – Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, J. Kolář, D. Musil, Hájek – M. Kaut, L. Sedlák, Hyka – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Říčka, A. Musil, Paulovič – Pochobradský, Poulíček, Vála. Trenér: Zadina