SESTŘIH: Trápení Vítkovic pokračuje. Ve Varech ztratily duel v posledním dějství

Hokejisté karlovarské Energie předvedli ve 14. kole extraligy velký obrat, když na domácím ledě porazili trápící se Vítkovice 3:1. Hrdinou domácích byl dvoubrankový střelec Tomáš Rachůnek. Vary se posunuly do elitní pětky, Ostravané zůstávají předposlední.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Vitkovice Ridera 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

První třetina v Karlových Varech gól nepřinesla. Nejnáročnější zákrok vytáhl v samém závěru úvodního dějství vítkovický gólman Machovský proti Beránkovi.

Karlovy Vary - Vítkovice, zákrok MachovskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V druhém dějství se na opačné straně blýskl i Frodl, když vychytal Muellera.

Karlovy Vary -Vítkovice, zákrok karlovarského FrodlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně po vypršení přesilové hry poslal Vítkovice do vedení při svém extraligovém debutu osmnáctiletý Vehovský.

Karlovy Vary - Vítkovice 0:1 (34. Vehovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 41. minutě při první přesilovce Energie v zápase dostal puk do levého kruhu Tomáš Rachůnek a střelou z voleje srovnal na 1:1.

Karlovy Vary - Vítkovice 1:1 (41. T. Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

46. minuta znamenal další využitou početní výhodu domácích. Černoch nabil Hladonikovi a ten prostřelil Machovského.

Karlovy Vary - Vítkovice 2:1 (46. Hladonik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

55 sekund před třetí sirénou přidal pojistku do prázdné branky Tomáš Rachůnek a druhým gólem v utkání stvrdil výhru Energie 3:1.

Karlovy Vary - Vítkovice 31 (60. T. Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

14. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 41. T. Rachůnek (Stříteský, Hladonik), 46. Hladonik (Černoch, T. Rachůnek), 60. T. Rachůnek (Gríger) - 34. Vehovský (Raskob, Machovský). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Gerát, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 3590.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Dlapa, Havlín, Benda - Hladonik, Černoch, T. Rachůnek - O. Beránek, Gríger, Jiskra - Zetterberg, Kofroň, O. Procházka - Koffer, R. Přikryl, T. Redlich. Trenér: Bruk.
Vítkovice: Machovský - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese, Zeleňák - Mueller, Chlán, P. Zdráhal - R. Půček, Krieger, Roberts Bukarts - Vehovský, M. Přibyl, Fridrich - Slusarczyk, Krejsa, Lednický. Trenér: Trnka.