SESTŘIH: Kometa přišla o body v závěru, Boleslav vyhrála třetí zápas v řadě

Hokejisté Komety Brno prohráli ve 43. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Mladou Boleslaví 2:3 po prodloužení. Domácí vedli již o dvě branky, hosté však stihli i díky trefě při power play vyrovnat. V prodloužení pak rozhodl o bodu navíc pro hosty Lintuniemi.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. BK Mladá Boleslav 2:3 PPVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Na první branku čekali fanoušci do 11. minuty, ve které se prosadil Okál a poslal Kometu do vedení.

Brno – Mladá Boleslav 1:0 (11. Okál)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O populární „Michigan“ se pokusil boleslavský Lintuniemi, na Furcha však nevyzrál.

Brno – Mladá Boleslav, Lintuniemi se pokusil o fintu Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podruhé Moravané udeřili ve 26. minutě a postaral se o to Tomáš Vincour, který překonal Novotného.

Brno – Mladá Boleslav 2:0 (26. Vincour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bruslaři se poprvé ke slovu dostali v 46. minutě, kdy Hradec snížil na 1:2.

Brno – Mladá Boleslav 2:1 (46. Hradec)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriózní moment pro boleslavského gólmana Novotného.

Brno – Mladá Boleslav, Novotný si při zákroku sedlVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté vycítili šanci a dočkali se i vyrovnání. Třiadvacet sekund před koncem se prosadil Pyrochta a poslal zápas do prodloužení.

Brno – Mladá Boleslav 2:2 (60. Pyrochta)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A jen s bodem se nebuzení Bruslaři nespokojili, v 63. minutě zachoval klid sám před Furchem Lintuniemi a rozhodl o vítězství Boleslavi 3:2 po prodloužení.

Brno – Mladá Boleslav 2:3 pp (63. Lintuniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

43. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1).
Branky a nahrávky: 11. Okál (A. Zbořil, Moses), 26. Vincour (Gazda, Ščotka) – 46. Hradec (Pitule, Lintuniemi), 60. Pyrochta (Lintuniemi, Lantoši), 63. LIntuniemi (Järvinen). Rozhodčí: Šír, Obadal – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 7047
Brno: D. Furch – Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Osburn, Hrbas, L. Kaňák – Flek, Cingel, Zaťovič – Kratochvíl, Kollár, K. Pospíšil - Moses, A. Zbořil, Okál – Boltvan, Vincour, Kohout. Trenér: Modrý
Mladá Boleslav: F. Novotný – Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, Jánošík, Lintuniemi, Gewiese, Štibingr - Lantoši, O. Roman, Skalický – Rohdin, Järvinen, Dvořáček – Závora, Malát, Krivošík – J. Stránský, Pitule, Hradec. Trenér: Král