SESTŘIH: Liberec v prodloužení skolil karlovarskou Energii

V Liberci se v rámci duelu 19. kola Tipsport extraligy odehrála přestřelka, v níž Bílí Tygři přetlačili karlovarskou Energii 5:4 v prodloužení. Hrdinou utkání byl útočník Adam Najman, jenž rozhodl o bonusovém bodu pro domácí a v utkání si připsal tři kanadské body.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 5:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Duel pátého se sedmým cekem tabulky odšpuntovala trefa karlovarského Tomáše Rachůnka, který zblízka zavěsil odražený kotouč pod horní tyč. Energie tak šla do vedení již v sedmé minutě.

Liberec - Karlovy Vary 0:1 (7. Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na další trefu se čekalo až do 26. minuty. Liberec zužitkoval v samotném závěru přesilovou hru. Jakub Rychlovský před brankou tečoval nahození od modré čáry. Zapsal tak už pátou trefu a celkem osmý bod z posledních tří utkání.

Liberec - Karlovy Vary 1:1 (26. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři se ale z vyrovnání dlouho neradovali. Ve 31. minutě využil přesilovku Západočechů výstavní ranou Ondřej Procházka a poslal Energii opět do vedení.

Liberec - Karlovy Vary 1:2 (31. O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Divoká prostřední část nabídla další změnu stavu ve 36. minutě. Bílí Tygři vyrovnali opět z přesilovku. Tentokrát se trefil Adam Najman.

Liberec - Karlovy Vary 2:2 (36. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže ani to nebylo vše. Domácí po vyrovnávací brance navíc dostali možnost další početní výhody, jenže příležitost nevyužili a naopak sami inkasovali. V oslabení se prosadil Ondřej Beránek a vrátil Varům vedení.

Liberec - Karlovy Vary 2:3 (37. O. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve stejném oslabení mohl Beránek skórovat i podruhé, ale v samotatném úniku ho zastavilo hákování Vlacha. Hosté tak dostali šanci na reparát trestného střílení. Kotouč si vzal Tomáš Rachůnek, který míchal před Králem tak dlouho, až mu liberecký gólman puk vypíchl.

Liberec - Karlovy Vary, trestné střílení RachůnkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Liberci perfektně vyšel nástup do záverečné dvacetiminutovky. Nahození obránce Melancona před Frodlem tečoval Tomáš Filippi a potřetí dorovnal libereckou ztrátu.

Liberec - Karlovy Vary 3:3 (43. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nápor domácích poté dále pokračoval a z další početní výhody Bílí Tygři opět udeřili. Šťastným střelcem byl tentokrát Jaroslav Vlach.

Liberec - Karlovy Vary 4:3 (48. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šest minut před třetí sirénou se dostal do úniku slovenský útočník Energie Dávid Gríger, bekhendem prostřelil Krále a srovnal skóre.

Liberec - Karlovy Vary 4:4 (54. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O bonusovém bodu pro Bílé Tygry rozhodl v prodloužení svým druhým zásahem v utkání Adam Najman.

Liberec - Karlovy Vary 5:4 pp (64. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

19. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 5:4 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Rychlovský (A. Najman, Faško-Rudáš), 36. A. Najman (Melancon), 43. Filippi (Melancon, Rychlovský), 48. J. Vlach (Knot, Budík), 64. A. Najman (Kelly Klíma) - 7. T. Rachůnek (O. Procházka, Gríger), 31. O. Procházka (Gríger, Jiskra), 37. O. Beránek (Černoch), 54. Gríger (O. Procházka). Rozhodčí: Úlehla, Veselý - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5986.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, Budík, T. Galvas, M. Ivan, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Kelly Klíma, A. Najman, Birner - J. Pérez, J. Šír, J.Vlach - Gajda, Plos, Pekař. Trenér: Pešán.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Dlapa, Havlín, Pulpán - O. Beránek, Černoch, Hladonik - O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek - Zetterberg, Jiskra, T. Redlich - R. Přikryl, Koffer, Kofroň. Trenér: Bruk.