SESTŘIH: Snový start byl Hanákům nakonec k ničemu

Hokejisté Liberce ukončili sérii dvou porážek, doma zdolali Olomouc 5:2. Hanáci přitom měli snový vstup do utkání, už v první minutě vedli 2:0. Pak už ale skórovali jen domácí a pěti góly otočili zápas. Kohouti se venku dál souží, vyhráli jen pět z dvaceti duelů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Neuvěřitelný úvod se povedl Olomouci na ledě Liberce, když je už po dvaceti sekundách poslal do vedení Navrátil.

Liberec–Olomouc 0:1 (1. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to nebylo vše. Na ukazateli skóre stále běžela první minuta a po Nahodilově brance vedli Hanáci už o dva góly.

Liberec–Olomouc 0:2 (1. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Otřesení Tygři reagovali v polovině úvodní třetiny, pomohla jim k tomu přesilovková trefa Filippiho, který snížil na 1:2.

Liberec–Olomouc 1:2 (10. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině první třetiny pak čárový rozhodčí Jiří Ondráček inkasoval pukem do obličeje a musel na šití. Než se vrátil zpátky do akce, museli si sudí poradit jen ve třech.

Liberec–Olomouc, čárový rozhodčí Ondráček dostal pukemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Liberecký Flynn následně bezohledně sestřelil olomouckého Kuska a mohl být rád, že od rozhodčích obdržel jen menší trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

Liberec–Olomouc, liberecký Flynn tvrdě krosčekoval KuskaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na mizerný úvod Liberce dal definitivně zapomenout v 26. minutě Faško-Rudáš, který srovnal stav na 2:2.

Liberec–Olomouc 2:2 (27. Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nastartovaní Tygři se však s vyrovnávací brankou nespokojili a v 34. minutě poprvé otočil vedení na stranu Liberce Flynn.

Liberec–Olomouc 3:2 (34. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtý gól musel hostující Sedláček lovit ze sítě na začátku třetí třetiny po zásahu Najmana.

Liberec–Olomouc 4:2 (42. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní odpor hostů zlomil v 55. minutě znovu Flynn, který uzavřel skóre na konečných 5:2.

Liberec–Olomouc 5:2 (54. J. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

37. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Filippi (Melancon), 27. Faško-Rudáš (Rychlovský), 34. Flynn (Hawryluk), 42. A. Najman (Melancon), 54. J. Vlach (Bulíř, T. Galvas) – 1. Navrátil (Anděl, Ondrušek), 1. Sirota. Rozhodčí: Jiří Ondráček II, Květoň - Kajínek, Jiří Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4566
Liberec: D. Král – Knot, T. Galvas, Melancon, McCoshen, Budík, M. Ivan, Derner – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn – J. Pérez, Bulíř, Birner – J. Vlach, J. Šír. Trenér: Pešán
Olomouc: J. Sedláček – Řezníček, Ondrušek, Rašner, Sirota, T. Černý, Švrček, Mareš – Navrátil, Anděl, Kunc – Bambula, Nahodil, J. Káňa – Orsava, J. Knotek, Kusko – A. Rutar, Menšík, Klimek. Trenér: J. Tomajko

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.