SESTŘIH: Mizérie Kladna se prohlubuje, prohrálo posedmé za sebou

Mizérie Kladna se prohlubuje. Rytíři prohráli už sedmý zápas v řadě, když v Litvínově padli 3:4, a zůstávají na posledním místě extraligové tabulky. Dva góly, včetně toho vítězného, vstřelil Hlava; jeho spoluhráč David Kaše si připsal tři asistence.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Rytíři Kladno 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Ještě před zápasem proběhl na ledě slavnostní ceremoniál, během něhož severočeský klub poděkoval legendám litvínovského hokeje, které v černo-žlutém dresu odehrály deset a více sezon.

Litvínov–Kladno, domácí před zápasem v rámci ceremoniálu ocenili legendy klubuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jako první se prosadili domácí, Litvínov poslal do vedení v páté minutě Abdul.

Litvínov–Kladno 1:0 (5. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě se do bitky pustili litvínovský Havelka s Nemčíkem, kterého Kladno přivedlo z Trenčína teprve v den zápasu. Slovenský zadák Rytířů sice litvínovskému bekovi přetáhl dres přes hlavu, pak byl ale Havelkou povalen k ledu. Oba dostali trest na pět minut za rvačku.

Litvínov–Kladno, bitka litvínovského Havelky s NemčíkemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Těžká rána pro Kladno přišla tři sekundy před první sirénou, kdy Hlava využil přesilovku – a Litvínov šel do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Litvínov–Kladno 2:0 (20. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 24. minutě dostal menší trest Havelka, když nepěkně poslal na mantinel Tralmakse. S Havelkou si to chtěl vyřídit Jarůšek, čárový rozhodčí ale oba včas oddělil.

Litvínov–Kladno, domácí Havelka poslal ostře na mantinel TralmakseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladnu pomohla k prvnímu zásahu přesilová hra v polovině utkání, kdy na 1:2 snížil Tralmaks.

Litvínov–Kladno 2:1 (29. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když však v 17. minutě překonal Boweho potřetí Koblasa, vedla Verva znovu o dvě branky.

Litvínov–Kladno 3:1 (37. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno udeřilo na konci druhé třetiny. Třicet sekund před koncem vykřesal hostům naději Ticháček.

Litvínov–Kladno 3:2 (40. Ticháček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Myšlenky Kladenských na případné prodloužení dostaly těžkou ránu v 50. minutě díky trefě Hlavy, který zvýšil už na 4:2.

Litvínov–Kladno 4:2 (50. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ani čtvrtý gól v jejich síti však víru Kladenských v body nevzal, o necelé dvě minuty později znovu snížil na jednobrankový rozdíl Melka. Více však už hosté nestihli, v Litvínově prohráli 3:4.

Litvínov–Kladno 4:3 (52. Melka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

37. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov – Rytíři Kladno 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Abdul (T. Urban, D. Kaše), 20. Hlava (D. Kaše, Jaks), 37. Koblasa (Abdul), 50. Hlava (D. Kaše, O. Kaše) – 29. Tralmaks (Ticháček), 40. Ticháček (Smoleňák, Melka), 52. Melka (Smoleňák). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Špůr, Šimánek. Vyloučení: 5:4, navíc Havelka – Nemčík oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 5324
Litvínov: M. Tomek – D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, A. Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, T. Urban – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek
Kladno: Bow – Ticháček, T. Hejda, Veber, Slováček, Babka, Nemčík, Martenet – Kusý, Klepiš, Tralmaks – M. Procházka, Melka, Smoleňák – O. Bláha, Pytlík, Sideroff – Jágr, Jarůšek, Frolík. Trenér: O. Vejvoda ml.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.