SESTŘIH: Litvínov přejel v severočeském derby Liberec

Hned devět branek, z toho šest v první třetině, nabídl souboj Litvínova s Libercem. I díky čtyřem bodům (2+2) Ondřeje Kaše uspěla 6:3 domácí Verva, naopak Liberec prohrál po třech předchozích výhrách.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Bílí Tygři Liberec 6:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skvělý start Liberce! Michal Bulíř využil přesný pas Kellyho Klímy a po 81 vteřinách od úvodní sirény otevřel skóre zápasu.

Litvínov–Liberec 0:1 (2. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vedení Liberce trvalo pouze dvanáct vteřin. Litvínovský útočník Jindřich Abdul využil perfektní přihrávku Liama Kirka a ranou do odkryté svatyně bleskově srovnal na 1:1.

Litvínov–Liberec 1:1 (2. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ondřej Kaše zakončil samostatný únik parádním blafákem, Litvínov otočil průběh zápasu, ve 12. minutě se dostal do vedení 2:1.

Litvínov–Liberec 2:1 (12. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A znovu Ondřej Kaše! Litvínovský útočník tečoval v přesilovce střelu Janise Jakse, domácí navýšili náskok na 3:1.

Litvínov–Liberec 3:1 (13. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberecký útočník Jakub Rychlovský v oslabení snížil na 2:3, přesnou střelou mezi betony zakončil samostatný únik.

Litvínov–Liberec 3:2 (17. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov si v 18. minutě vzal zpátky dvoubrankové vedení, přesilovku pět na tři využil tvrdou ranou z voleje David Kaše.

Litvínov–Liberec 4:2 (18. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriozní gól si ve 31. minutě připsal Andrej Kudrna, po sérii několika odrazů se puk doplazil za brankovou čáru, Litvínov navýšil už na 5:2.

Litvínov–Liberec 5:2 (31. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nicolas Hlava tečoval střelu, kterou z otočky vyslal Ondřej Kaše, Litvínov v 55. minutě zvýšil již na 6:2.

Litvínov–Liberec 6:2 (55. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jan Šír se prosadil dělovkou od modré, upravil na konečných 6:3.

Litvínov–Liberec 6:3 (56. Šír)Video: Tipsport Extraliga / BPA

30. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Abdul (Kirk, Válek), 12. O. Kaše, 13. O. Kaše (Jaks, D. Kaše), 18. D. Kaše (Koblasa, O. Kaše), 31. Jurčík (Kudrna), 55. Hlava (O. Kaše) – 2. Bulíř (Kelly Klíma, Birner), 17. Rychlovský, 56. Šír (J. Vlach, Melancon). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Hnát, Brejcha. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5042
Litvínov: M. Tomek – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Jurčík, Urban. Trenér: Mlejnek
Liberec: Pařík (31. D. Král) – Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský – Hawryluk, A. Najman, Flynn – Kelly Klíma, Bulíř, Birner – Pérez, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán