SESTŘIH: Dynamo díky dvěma gólům Pánika vykradlo Litvínov a odskočilo Spartě

Hokejisté Pardubic pokračují v dominanci i po konci trenéra Václava Varadi. Pod Markem Zadinou zvítězili i počtvrté a prodloužili sérii vítězství na osm utkání. Na ledě čtvrtého Litvínova sice museli duel otáčet, díky prvním dvěma gólům Richarda Pánika v dresu Dynama však zvítězili 3:1 a díky zaváhání Sparty navýšili náskok v čele tabulky už na osm bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Dynamo Pardubice 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zkraje zápasu se do vedení mohly dostat Pardubice. Z levého kruhu vystřelil Matej Paulovič, domácí brankář jeho pokus vyrazil před sebe. Dvěma dorážkami přispěchal Tomáš Hyka, Tomka ale neprostřelil.

Litvínov - Pardubice, velká šance hostujícího Hyky z dorážkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na konci první třetiny se v jednobrankovém vedení ocitl domácí Litvínov. V přesilové hře si Janis Jaks vyměnil kotouč s Liamem Kirkem, jehož pokus z pravého kruhu zamířil za Willova záda.

Litvínov - Pardubice 1:0 (20. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice ve druhé třetině vyrovnaly skóre. Tomáš Hyka zachytil puk, který poslal na Lukáše Sedláka. Ten vyřešil přečíslení přihrávkou přes osu, odkud Richard Pánik zamířil do odkryté branky Litvínova. Vstřelil tak svůj první gól v dresu Východočechů po přestupu z Třince.

Litvínov - Pardubice 1:1 (24. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 32. minutě už dokonce Dynamo vedlo. Ondřej Vála nahodil kotouč od modré čáry, před brankou dobře clonil Lukáš Sedlák, který zřejmě i tečoval puk mimo Tomkův dosah.

Litvínov - Pardubice 1:2 (32. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Verva mohla srovnat krátce po ubráněném oslabení. David Kaše vybojoval puk obranném pásmu a obloučkem vyslal do brejku svého bratra Ondřeje. Toho mírným háčkem přibrzdil Hájek a domácí útočník v kleče už nedokázal zakončit mezi tři tyče.

Litvínov - Pardubice, Ondřej Kaše ujel pardubické obraně, ale neproměnilVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se těžko dostávali do šancí a ačkoliv měli ve třetí části střeleckou převahu, srovnat se jim nepodařilo. Naopak inkasovali do prázdné branky z hole Pánika.

Litvínov - Pardubice 1:3 (60. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

40. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Kirk (Jaks) - 24. Pánik (L. Sedlák, J. Kolář), 32. L. Sedlák (Vála, Hyka), 60. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 5114.
Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Havelka, Jurčík, Zygmunt - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Urban - Koblasa, Gut, Kudrna. Trenér: Mlejnek.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, J. Kolář, Vála - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Herčík, A. Musil, Paulovič - Říčka, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.