SESTŘIH: Motor vládl v závěrečné třetině a Boleslav přehrál i napotřetí

Hokejisté Motoru České Budějovice zvítezili v pátečním 33. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 4:2. Tři branky hostů padly ve třetí třetině. Jihočeši vyhráli proti Bruslařům potřetí v sezoně a tři body získali po předešlých dvou nezdarech. Středočeši si naopak připsali třetí porážku za sebou a jsou i nadále poslední s odstupem tří bodů na třinácté Kladno.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. Banes Motor Č. Budějovice 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

O první branku utkání se postaral útočník Jakub Valský, který v brankovišti dorazil kotouč po střele Tomana.

Mladá Boleslav - České Budějovice 0:1 (6. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O vyrovnání se postaral útočník Bruslařů Ondřej Roman.

Mladá Boleslav - České Budějovice 1:1 (17. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Slovenský útočník Pavol Skalický zajistil Bruslařům otočku na 2:1. Źa Strmeňova záda dostal kotouč pomocí teče.

Mladá Boleslav - České Budějovice 2:1 (39. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor si to nejlepší ze sebe schoval na třetí třetinu. Na 2:2 srovnal ve 49. minutě Filip Přikryl, kterému při dorážce stačilo přehodit Růžičkovy betony.

Mladá Boleslav - České Budějovice 2:2 (48. F. Přikryl)

Útočník Martin Beránek následně otočil vývoj utkání ve prospěch hostů.

Mladá Boleslav - České Budějovice 2:3 (50. M. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A vzápětí Beránek přidal i další branku.

33. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - Banes Motor České Budějovice 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky:17. O. Roman (Pyrochta, Fořt), 39. Skalický (Pyrochta, Järvinen) - 6. Valský (Toman), 49. F. Přikryl (Ordoš, Gulaš), 50. M. Beránek (Kubík, M. Doudera), 52. M. Beránek (Kubík, Kachyňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Frodl, J. Svoboda. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 2989.
Mladá Boleslav: J. Růžička - F. Pavlík, Pyrochta, Bernad, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík - Lantoši, Järvinen, Skalický - Rohlík, Fořt, Malát - Rohdin, O. Roman, Dvořáček - Závora, Pitule, Hradec. Trenér: R. Král.
České Budějovice: Strmeň - Hovorka, M. Doudera, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Pýcha - Ordoš, F. Přikryl, Kubík - Gulaš, Simon, M. Beránek - Valský, Toman, Kříž - Hoch, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.