SESTŘIH: Skvělý Smoleňák vystřílel Kladnu výhru v Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v devátém kole Tipsport extraligy na svém ledě s Kladnem 3:4. Dva góly hostů si připsal Radek Smoleňák. Kladno bodovalo potřetí v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. Rytíři Kladno 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jako první se ke slovu dostali domácí hokejisté, když v šesté minutě využil přesilovou hru Juhamatti Aaltonen. Boleslav využila početní výhodu po pěti vteřinách.

Mladá Boleslav - Kladno 1:0 (6. Aaltonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se však úvodní brankou nenechali rozhodit, v polovině první třetiny se prosadil Antonín Melka, který využil situaci dva na jednoho a srovnal na 1:1.

Mladá Boleslav - Kladno 1:1 (10. Melka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pro domácí bylo ještě hůř. V 14. minutě využil přesnou přihrávku Ticháčka Eduards Tralmarks, který propasíroval puk za Růžičkova záda.

Mladá Boleslav - Kladno 1:2 (14. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté mohli ještě do konce první třetiny přidat třetí gól, Tralmaks však tentokrát boleslavského gólmana nepřekonal.

Mladá Boleslav - Kladno, šance TralmakseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno se však přeci jen třetí branky dočkalo. Ve čtvrté minutě prostřední části se prosadila z přesilové hry nová kladenská posila Radek Smoleňák a zajistil hostům již dvoubrankový náskok.

Mladá Boleslav - Kladno 1:3 (24. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za stavu 1:3 byl velmi přísně vyloučen za nedovolené bránění kladenský útočník Tralmaks, což na Facebooku poměrně ostře zkritizoval majitel Rytířů Jaromír Jágr.

Mladá Boleslav - Kladno, vyloučení TralmakseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Otřesení domácí se do hry vrátili už o dvě minuty později díky přesilovkové trefě Filipa Pyrochty.

Mladá Boleslav - Kladno 2:3 (27. Pyrochta)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 35. minutě na ledě zavrávoral obránce Ticháček, při pádu hodil svou hokejku pod nohy boleslavského hráče a sudí nařídili trestné střílení. Finský útočník v boleslavských službách Juhamatti Aaltonen ho však neproměnil.

Mladá Boleslav - Kladno, trestné střílení AaltonenaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bruslaři se vyrovnání dočkali v 51. minutě dvě vteřiny před koncem přesilové hry, kdy se prosadil Zach Osburn.

Mladá Boleslav - Kladno 3:3 (51. Osburn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři se však zlomit nenechali. Dvě minuty před koncem třetí třetiny se podruhé v zápase prosadil Radek Smoleňák, když dorazil Dotchinovu střelu a rozhodl o vítězství Středočechů.

Mladá Boleslav - Kladno 3:4 (58. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

9. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. J. Aaltonen, 27. Pyrochta (J. Aaltonen), 51. Osburn (Lantoši, O. Roman) - 10. Melka (M. Procházka), 14. Tralmaks (Jarůšek, Ticháček), 24. Smoleňák (Dotchin, Klepiš), 58. Smoleňák (Dotchin, Klepiš). Rozhodčí: Veselý, Šindel - J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 3588.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Osburn, Pyrochta, Bernad, Jánošík, Pláněk, R. Jeřábek, od 21. navíc A. Čech - Šmerha, Järvinen, J. Aaltonen - Lantoši, O. Roman, Skalický - Suchý, Fořt, Malát - J. Stránský, Dvořáček, Söderlund. Trenér: Kalous.
ladno: Brízgala - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Sideroff, Plekanec, Frolík - Jarůšek, Klepiš, Tralmaks - Strnad, Pytlík, O. Bláha - Smoleňák, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.

.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.