SESTŘIH: Boleslav bodovala popáté v řadě, výhru ale neslaví

Už popáté za sebou dokázala bodovat Mladá Boleslav, proti Plzni ale prohrála 1:2 po samostatných nájezdech. Přesto Bruslařský klub zvýšil náskok na poslední Kladno na dva body. Zatímco za Západočechy uspěli v nájezdech všichni tři střelci (Šiler, Söderlund, Matýs), domácí neproměnili jediný.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 1:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Pohlednou individuální akcí se hned po pár minutách hry blýskl plzeňský Indrák, gólman Růžička ale Mladoboleslavské podržel.

Mladá Boleslav – Plzeň, plzeňský Indrák ztroskotal na RůžičkoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jako první se v zápase mezi Mladou Boleslaví a Plzní dostali ke slovu domácí, když se v 10. minutě prosadil Fořt.

Mladá Boleslav – Plzeň 1:0 (10. Fořt)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A domácí se mohli v 11. minutě radovat podruhé, Rohdinova trefa však nemohla být uznána, protože kotouč nepřešel celým objemem brankovou čáru.

Mladá Boleslav – Plzeň, neuznaný gól domácího RohdinaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí celá situace mrzela o to více, že ve 14. minutě poprvé prostřelil Růžičku Zámorský – vyrovnáno 1:1.

Mladá Boleslav – Plzeň 1:1 (14. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další branky již nepadly, o vítězi tak rozhodly nájezdy. V nich byli jasně lepší hosté, když se prosadili všichni tři střelci, vítěznou branku si připsal Šiler.

Mladá Boleslav – Plzeň 1:2 sn (rozh. nájezd Šiler)Video: Tipsport Extraliga / BPA

37. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Fořt (Pyrochta, Skalický) – 14. Zámorský (Lev), rozhodující sam. nájezd Šiler. Rozhodčí: Šír, Úlehla – Hynek, Axman. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2789.
Mladá Boleslav: J. Růžička – Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Jánošík – Lantoši, Fořt, Skalický – O. Rohlík, O. Roman, Malát – Rohdin, Hradec, Dvořáček – Závora, Pitule, Krivošík. Trenér: Král
Plzeň: Pavlát – Zámorský, Malák, Kvasnička, Laakso, Piskáček, Skok – K. Hrabík, Lev, Pour – Matýs, M. Indrák, Söderlund – Šiler, Mertl, Schleiss – M. Soukup, Jansa. Trenér: Kořínek

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.