SESTŘIH: Motor celé manko nesmazal, Plzeň slaví

Hokejisté Plzně v dohrávaném 29. kola extraligy porazili České Budějovice 4:3.  Indiáni proti Jihočechům poprvé v sezoně bodovali, dvěma góly se pod výhru domácích podepsal Ondřej Matýs. Hosté padli navzdory třem využitým přesilovkám.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. Banes Motor Č. Budějovice 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzni stačily dva střelecké pokusy k tomu, aby se v utkání ujala vedení. Gólový účet zápasu otevřel útočník Jan Schleiss po přihrávce Poura.

Plzeň - České Budějovice 1:0 (5. Schleiss)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský útočník Jakub Pour v 7. minutě zvýšil už na 2:0. Hrachovina inkasoval podruhé z pěti střeleckých pokusů domácích. Levé křídlo první formace Škodovky vzalo celou akci na sebe, Pour od pravého mantinelu nabruslil k hranici kruhu, odkud zvolil střelu zápěstím mezi betony.

Plzeň - České Budějovice 2:0 (7. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě zamířil na trestnou lavici za hákování Lev a hostům stačilo deset sekund přesilové hry k tomu, aby snížili na 1:2 zásluhou Jana Ordoše.

Plzeň - České Budějovice 2:1 (11. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň mohla odpovědět rovněž v přesilové hře. Zámorský přihrál Matýsovi, ale plzeňský útočník svižnou střelou zápěstím trefil jen tyčku.

Plzeň - České Budějovice, tyčka domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 19. minutě si Plzeň vzala dvougólový náskok zpět. Domácí se dostali k přečíslení dva na jednoho a Matýs se rozhodl pro individuální řešení. Hrachovina inkasoval potřetí z devíti střel.

Plzeň - České Budějovice 3:1 (19. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě před odchodem do kabin byl Gulaši tvrdě sražen Rekonenem. Českobudějovický obránce byl pořádně otřesený.

Plzeň - České Budějovice, zranění budějovického GulašihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Při přesilové hře zvýšil na 4:1 svou druhou trefou v utkání Matýs, který ve 23. minutě zužitkoval přihrávku od Rekonena.

Plzeň - České Budějovice 4:1 (23. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor vykřesal naději ve 35. minutě při přesilové hře. Nejprve pálil do betonu Přikryl, následně Jakub Valský už jen přehodil bezmocného Hlavaje.

Plzeň - České Budějovice 4:2 (35. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po přihrávce Kondelíka se dvě vteřiny před koncem druhé třetiny prosadil Ordoš, Jihočeši se Plzni rázem přiblížili na dostřel jediné branky.

Plzeň - České Budějovice 4:3 (40. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovice už dvě minuty před koncem sáhly k power play, bylo to ale bez efektu. Plzeň si dobře rozehrané utkání utéct nakonec nenechala.

Plzeň - České Budějovice, power play hostůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Schleiss (Kvasnička), 7. Pour (Lev, Rekonen), 19. Matýs (M. Indrák, Piskáček), 23. Matýs (Rekonen, Mertl) - 11. Ordoš (Kondelík, Gulaš), 35. Valský (F. Přikryl, Kubík), 40. Ordoš (Kondelík, D. Simon). Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík - Špůr, Zíka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:3. Diváci: 4136
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Kvasnička, Laakso, Piskáček, Michal Houdek - Rekonen, Lev, Pour - Šiler, Mertl, Schleiss - Matýs, M. Indrák, Söderlund - Jansa, M. Soukup, K. Hrabík. Trenér: Kořínek
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Kachyňa, Štencel, Hovorka, M. Doudera, Vráblík - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, M. Hanzl, D. Simon - Koláček, M. Toman, Chlubna. Trenér: Čihák