SESTŘIH: Poslední Bruslaři trápili giganta, body však bere Sparta

Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v 26. kole Tipsport extraligy na svém ledě s pražskou Spartou 3:6. Bruslaři padli počtvrté v řadě a zůstávají na posledním místě tabulky. Pražané si upevnili druhé místo za vedoucími Pardubicemi. Dvě branky si v dresu vítězů připsal Michal Kempný.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Sparta Praha 3:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Sparta začala roli velkého favorita plnit na ledě Mladé Boleslavi ve 14. minutě, kdy se prosadil povedenou dělovkou z pravé strany Vojtěch Mozík.

Mladá Boleslav - Sparta 0:1 (14. Mozík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu a půl později bylo domácím ještě hůř, když na 2:0 pro favorita upravil Konečný, jenž měl spoustu prostoru mezi kruhy a zakončil neomylně k pravé tyčce.

Mladá Boleslav - Sparta 0:2 (16. Konečný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se však ani dvěma údery zlomit nenechali, v 24. minutě se proti svému bývalému týmu prosadil David Dvořáček, který ještě v minulé sezoně oblékal dres Pražanů.

Mladá Boleslav - Sparta 1:2 (24. Dvořáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslav zvýšila obrátky a měla několik šancí k vyrovnání, do střelecké listiny se však zapsal z přesilovky hostující Pavel Kousal, který se poprvé vrátil na boleslavský led coby soupeř.

Mladá Boleslav - Sparta 1:3 (39. P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

S posledním týmem extraligy bylo ještě hůře v úvodu třetí části. Ještě před přestávkou totiž vyfasovali ve stejný čas trest Järvinen i brankář Novotný, což Sparta po pauze potrestala. Trefil se Michal Kempný.

Mladá Boleslav - Sparta 1:4 (42. Kempný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslav se ještě jednou nadechla. Pomohla jí k tomu přesilová hra, když se v 48. minutě trefil po rychlé kombinaci do odkryté branky Lantoši.

Mladá Boleslav - Sparta 2:4 (48. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to byla teprve předzvěst dramatu. O pět minut později se ve svém třetím zápase v dresu Boleslavi prosadil znovu v početní výhodě slovenský útočník Krivošík a Sparta rázem vedla o jediný gól.

Mladá Boleslav - Sparta 3:4 (53. Krivošík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Odpor statečně bojujících domácích definitivně zlomil svou druhou branou večera Kempný, který v 18. minutě poslal Spartu do vedení 5:3.

Mladá Boleslav - Sparta 3:5 (58. Kempný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslavští ještě zkusili hru bez brankáře, čehož využil Chlapík a brankou do prázdné klece uzavřel skóre na konečných 6:3 pro Spartu.

Mladá Boleslav - Sparta 3:6 (58. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

26. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 24. Dvořáček (J. Půček), 48. Lantoši (Skalický, J. Aaltonen), 53. Krivošík (Lantoši, Pyrochta) - 14. Mozík (Sobotka), 16. Konečný (M. Forman, Kempný), 39. P. Kousal (Kestner, Irving), 42. Kempný (Řepík), 58. Kempný (Buchtele), 58. Chlapík (Sobotka). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. Diváci: 2707.
Mladá Boleslav: F. Novotný - Gewiese, Pyrochta, Osburn, A. Čech, F. Pavlík, Jánošík, Bernad - Lantoši, Fořt, Skalický - J. Aaltonen, O. Roman, Krivošík - Malínek, Järvinen, Rohdin - J. Půček, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.
Sparta: Kořenář - Moravčík, Kempný, Irving, Němeček, Mozík, Krejčík, T. Tomek - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, O. Najman - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - M. Forman, Konečný, Mužík. Trenér: Gross.