SESTŘIH: Lídr podruhé za sebou padl, nestačil na Olomouc

Hokejisté Olomouce porazili ve 43. kole Tipsport extraligy na svém ledě první Pardubice 2:1. Hosté si tak po předchozí porážce se Spartou připsali druhý nezdar za sebou. O branky domácích se postarali Nahodil a Sirota, jediný úspěch hostů si připsal Hyka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Dynamo Pardubice 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Olomouc začala zápas proti lídrovi skvěle, už po 56 sekundách poslal domácí do vedení Nahodil, který překonal novou pardubickou posilu z Plzně Dominika Pavláta.

Olomouc–Pardubice 1:0 (1. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci dál favorizovaného soupeře nešetřili, v polovině první třetiny se měl Pavlát co ohánět, aby vyřešil zmatek před vlastní brankou.

Olomouc–Pardubice, šance domácího týmu Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jak vyšel Hanákům výborně vstup do první třetiny, tak skvěle vstoupili i do té druhé. Už po 66 sekundách navýšil skóre Sirota.

Olomouc–Pardubice 2:0 (22. Sirota)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po polovině utkání mohl zvýšit náskok Olomouce Menšík, sám proti Pavlátovi však neuspěl.

Olomouc–Pardubice, únik olomouckého hráčeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vrátit Dynamo do hry mohl Říčka, trefil však jen tyč Konrádovy branky.

Olomouc - Pardubice, tyčka ŘíčkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo se poprvé a naposledy dočkalo až v 43. minutě, na 1:2 z pohledu hostů snížil Hyka.

Olomouc–Pardubice 2:1 (43. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

43. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Nahodil (Bambula, A. Rutar), 22. Sirota (Klimek, A. Rutar) – 43. Hyka (Radil, Čerešňák). Rozhodčí: Stano (SR), Cabák – Rožánek, Axman. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5265
Olomouc: Konrád – Škůrek, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, T. Černý, Řezníček – Navrátil, Macuh, Kunc – Bambula, Nahodil, Klimek – Orsava, J. Knotek, Kusko – P. Musil, Anděl, Menšík. Trenér: J. Tomajko
Pardubice: Pavlát – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, Michal Houdek – Radil, Paulovič, R. Kousal – Hyka, A. Musil, T. Urban – Vondráček, Poulíček, Mandát – Říčka, T. Zeman, Pochobradský. Trenér: Zadina

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.