SESTŘIH: Kometa si i přes obtíže v závěru odváží výhru z Plzně

Hokejisté Komety ve 36. extraligovém kole dokázali zvítězit v Plzni 3:2. Domácí sice poslal do vedení v 10. minutě Rekonen, Brno však už v sedmnácté minutě zásluhou Pospíšila a Kollára vedlo 2:1. A když ve 43. minutě zvyšoval Flek na 3:1, zdálo se, že už je zápas rozhodnutý. Západočeši se ale nevzdávali, dvě minuty před koncem snížil Mertl, více už ale domácí nestihli.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Kometa Brno 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Rekonen využil domácí přesilovku, brankář Komety nebude mít úplně čisté svědomí, Plzeň vedla 1:0.

Plzeň–Brno 1:0 (10. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Komety Kristián Pospíšil si šikovně udělal prostor a přesnou střelou pod horní tyčku srovnal na 1:1.

Plzeň–Brno 1:1 (11. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Andrej Kollár využil přesné přihrávky spoluhráče a prosadil se v přesilovce, Kometa otočila na 2:1.

Plzeň–Brno 1:2 (17. Kollár)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí gólman Pavlát dokázal zlikvidovat obrovskou tutovku brněnského Pospíšila.

Plzeň–Brno, zákrok domácího PavlátaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Andrej Kollár byl od spoluhráče vybídnut parádní nahrávkou, napálil však pouze horní tyčku plzeňské svatyně.

Plzeň–Brno, tyčka brněnského KolláraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský Daniel Malák tvrdě fauloval Kollára.

Plzeň–Brno, vyloučení plzeňského MalákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Martin Zaťovič našel perfektní přihrávkou Jakuba Fleka, který už neměl problém dopravit puk do odkryté branky, Kometa navýšila vedení na 3:1.

Plzeň–Brno 1:3 (43. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň se prosadila při hře bez brankáře, Pour šikovně tečoval tvrdou střelu od modré.

Plzeň–Brno 2:3 (58. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

36. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 1:2 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Rekonen (Zámorský, Mertl), 58. Mertl (Pour, Zámorský) – 11. K. Pospíšil (A. Zbořil, Gazda), 17. Kollár (Marcinko, Flek), 43. Flek (Zaťovič, Ščotka). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc Malák (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4266
Plzeň: Pavlát – Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Laakso, Piskáček, Malák, Michal Houdek – Matýs, M. Indrák, Söderlund - Schleiss, Mertl, Jansa – Rekonen, Lev, Pour – K. Hrabík. Trenér: Kořínek
Brno: Kavan – L. Kaňák, Ščotka, Gazda, Ďaloga, Osburn, Zahradníček, D. Svoboda – A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil – Flek, Cingel, Zaťovič – Moses, Kollár, Kohout – Kratochvíl, Ekrt, J. Kos. Trenér: Modrý