Šlágr pro Spartu! Boleslav vydřela bod v Pardubicích, slaví i Třinec a Kometa

Hokejisté vedoucí Sparty ve 36. kole extraligy potvrdili roli favorita a přehráli Litvínov 6:3. Nadále tak zůstávají v čele tabulky. Poslední Mladá Boleslav překvapila ziskem bodu v Pardubicích, kde padla 3:4 v prodloužení. Třinec zvládl duel na ledě předposledního Kladna 5:3 a připravil Rytířům šestou porážku v řadě. Nárůst formy potvrdila brněnská Kometa. V Plzni zvítězila 3:2. Vítkovice přehrály Liberec 2:0. Karlovy Vary vyšly podruhé za sebou střelecky naprázdno a padly v Českých Budějovicích (0:3). Olomouc skolila Hradec Králové 3:2 po samostatných nájezdech.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Verva Litvínov 6:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šlágr kola vyzněl pro domácí Spartu. Litvínov sice před více než 12 tisíci diváků v O2 areně dvakrát vedl, ale Sparta dokázala vždy bleskově odpovědět a ve třetí části odpor Severočechů definitivně zlomit. Vítěznou trefu Pražanů vsítil probuzený střelec Roman Horák, jenž si připsal již sedmý zásah z posledních pěti zápasů.

Sparta se tak díky výhře 6:3 udržela před středeční vzájemnou bitvou o první příčku proti Pardubicím v čele tabulky. Svěřenci kouče Grosse disponují na Dynama dvoubodovým náskokem, ale Východočeši mají dva zápasy k dobru.

Sparta - Litvínov (36. kolo)

Překvapivý bod vydolovala poslední Mladá Boleslav na ledě favorizovaných Pardubic. Dynamo sice po 40 minutách vedlo 3:1, ale Bruslaři dokázali srovnat a dovést duel do prodloužení. V něm o bonusovém bodu pro Východočechy rozhodl obránce Libor Hájek.

Pardubice - Mladá Boleslav (36. kolo)

Třinec na Kladně rychle získal dvoubrankový náskok, ale Rytíři dokázali ve druhé třetině otočit skóre. Závěrečná dvacetiminutovka však patřila jednoznačně Ocelářům, překlopili misky vah na svou stranu a po výhře 5:3 jim v extraligovém pelotonu patří třetí pozice. Hrdinou obhájců titulu byl dvougólový slovenský útočník Richard Pánik.

Kladno - Třinec (36. kolo)

Prosincová krize Komety je zřejmě pryč. Brno uspělo v Plzni 3:2 a bodovalo počtvrté v řadě. Škodovka doma padla po třech výhrách za sebou a v tabulce je jedenáctá, Kometě patří osmá příčka.

Plzeň - Brno (36. kolo)

České Budějovice porazily Karlovy Vary 3:0 a byl to první úspěch Motoru ve vzájemných utkáních letošní sezony. Domácí k vítězství dovedl gólman Dominik Hrachovina, jenž zlikvidoval všech 36 střeleckých pokusů Energie a vychytal čtvrté čisté konto v tomto extraligovém ročníku. Západočeši vyšli střelecky naprázdno ve druhém utkání v řadě.

České Budějovice - Karlovy Vary (36. kolo)

Vítkovice zvládly utkání s Libercem a vítězstvím 2:0 se dobře naladily na odvetu Ligy mistrů na ledě švédské Skelleftey. Hrdinou Ostravanů byl gólman Lukáš Klimeš, jenž si připsal 32 zásahů. Vítěznou trefu Vítkovic zaznamenal obránce Stuart Percy.

Vítkovice - Liberec (36. kolo)

Nic platná nebyla Hradci Králové obrovská střelecká převaha (43:29) na ledě Olomouce. Kohouti přetlačili Mountfield 3:2 po samostatných nájezdech a porazili neoblíbeného soka po čtyřech porážkách ve vzájemných duelech za sebou. Díky zisku dvou bodů se Hanáci posunuli na devátou příčku, Východočeši zůstávají sedmí.