SESTŘIH: Hradec s přehledem postoupil do čtvrtfinále play off, Vítkovice končí

Hokejisté Hradce Králové porazili v sobotním zápase předkola play off extraligy Vítkovice 3:1. Ovládli tak i třetí utkání série a s postoupili mezi osmičku nejlepších nejvyšší české soutěže. Rozhodující branku vsítil Jérémie Blain. Vítkovicím naopak sezóna končí, v celé sérii jejich hráči nedokázali vstřelit jedinou branku při hře 5 na 5, dnešní zásah zapsali až při hře bez gólmana.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. Mountfield HK 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE.

Hradec Králové ve 4. minutě šel do jednobrankového vedení. Lotyšský zadák Ralfs Freibergs si vybruslil do volného prostoru a prudce poslal puk na branku domácích. Na straně hostí zavládla radost, jelikož viděli jasný gól, hra však pokračovala dále. Po přerušení hry a přezkumu situace u videa rozhodčí branku nakonec potvrdili.

Vítkovice - Hradec Králové 0:1 (4. Freibergs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

K první střele zápasu se dostali také Ostravané. Před brankou Hradce se ocitl s kotoučem osamocený Patrik Zdráhal, nicméně svojí střelou trefil pouze betony gólmana Paříka.

Vítkovice - Hradec Králové, šance vítkovického ZdráhalaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do nájezdu na branku Vítkovic se dostal Francouz Jordan Perret. Šanci sice neproměnil, v poslední chvíli byl však faulován Yohannem Auvituem, a rozhodčí tak odpískali trestné střílení. K němu se postavil Kevin Klíma, při svém pokusu však nastřelil tyčku.

Vítkovice - Hradec Králové, neúspěšné trestné střílení Kevina KlímyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V hledišti je na zápase přítomný i zraněný kapitán domácích Dominik Lakatoš. O přestávce se fotil s fanoušky.

Vítkovice - Hradec Králové, domácí kapitán Lakatoš jen v hledištiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Forvard Hradce Patrik Miškař si sjel do volného prostoru k modré a vypálil tvrdou dělovku, která však skončila pouze na horní tyči.

Vítkovice - Hradec Králové, tyčka hradeckého MiškářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 39. minutě Hradec navýšil své vedení. Od modré čáry poslal kotouč na branku Jérémie Blain. Gólman domácích puk sice vyrazil, ale odrazil se od brusle jednoho z bránících hráčů přímo do sítě.

Vítkovice - Hradec Králové 0:2 (39. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovický Matěj Prčík neudržel při špatném průběhu zápasu i série nervy na uzdě a švihnul hokejkou hradeckého Jana Ebrleho mezi nohy. Zápas pro něj tímto skončil.

Vítkovice - Hradec Králové, Prčík švihnul Eberleho hokejkou mezi nohyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sedm minut před koncem utkání Východočeši znova navýšili své vedení. V přesilové hře se do šance dostal Aleš Jergl, jenž zasunul kotouč pod brankářem domácích.

Vítkovice - Hradec Králové 0:3 (53. Jergl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě Vítkovice snížily na 1:3. Z brankové čáry nahrál Vojtěch Lednický křižně na Petra Fridricha, který usměrnil kotouč za záda Paříka.

Vítkovice - Hradec Králové 1:3 (58. Fridrich)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Fridrich (P. Zdráhal, Claireaux) - 4. Freibergs (Miškář, Lalancette), 39. Blain (Šťastný, Okuliar), 53. Jergl (Perret, Šťastný). Rozhodčí: Stano (SR), Úlehla - J. Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 5:3, navíc Prčík (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6209. Konečný stav série: 0:3.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu - M. Kalus, Claireaux, P. Zdráhal - Roberts Bukarts, Krieger, Rihards Bukarts - Fridrich, M. Barinka, R. Půček - M. Přibyl, Dej, Lednický. Trenér: Trnka.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, Jank - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.