SESTŘIH: Kometa si hravě poradila s Plzní a nakročila do čtvrtfinále

Hokejisté brněnské Komety se osamostatnili na čtvrté příčce po vítězství ve 49. kole nad Plzní 5:1. Na pátý Litvínov mají díky třetí výhře z posledních čtyř zápasů náskok tří bodů, a využili tak zaváhání Vervy i Liberce. Moravané porazili Škodu i počtvrté v sezoně při celkovém skóre 14:5.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Škoda Plzeň 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň přečkala úvodní přesilovku, ale těsně po skončení početní převahy čistým průstřelem z vrcholu pravého kruhu pro vhazování poslal Lukáš Cingeľ ve 14. minutě Kometu do vedení.

Brno–Plzeň 1:0 (14. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa ve druhé části odskočila. Kristián Pospíšil nádhernou křižnou přihrávkou našel před brankou osamoceného Steva Mosese, který už měl snadnou práci.

Brno–Plzeň 2:0 (27. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu později přidali domácí další trefu a znovu po nádherné kombinaci. Zaťovič po přihrávce od Cingeľa poslal kotouč na volného Jakuba Fleka, jenž zavěsil do prázdné branky.

Brno–Plzeň 3:0 (28. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dominance Komety pokračovala. V přesilovce se prosadil parádní dělovkou z levého kruhu Daniel Gazda, který tak coby obránce zapsal už sedmnáctý gól v sezoně.

Brno–Plzeň 4:0 (35. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pátý gól mohl přidat Zaťovič po krásné kombinaci, ale už ležící gólman Klouček jeho pokus zastavil.

Brno–Plzeň, zákrok Kloučka proti ZaťovičoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň se prosadila až ve 41. minutě, kdy se Zámorského střelu od modré neúspěšně snažil procpat do brány Holešinský, po něm ale napodruhé uspěl s dorážkou Tomáš Mertl. Západočeši vstřelili gól po dlouhých 100 minutách.

Brno–Plzeň 4:1 (41. Mertl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zdramatizovat utkání mohl Adrián Holešinský, který zůstal v přesilovce volný mezi kruhy. V dobré pozici ale nepřekonal pozorného Furcha.

Brno–Plzeň, šance HolešinskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně vytvořil dobrou šanci Ďaloga pro Mosese, který se zjevil sám před Kloučkem, ale v tutovce branku netrefil.

Brno–Plzeň, šance MoseseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě pečetil brněnské vítězství z přečíslení Jakub Flek, který tak zaznamenal druhé gól v utkání. Zblízka propálil Kloučka.

Brno–Plzeň 5:1 (57. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

49. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 5:1 (1:0, 3:0 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Cingel (A. Zbořil, Marcinko), 27. Moses (K. Pospíšil), 28. Flek (Zaťovič, Cingel), 35. Gazda (Ščotka, Zaťovič), 58. Flek (L. Kaňák, Ekrt) – 41. Mertl (Schleiss). Rozhodčí: Vrba, Jaroš – D. Klouček, Thuma. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 7039
Brno: D. Furch – Gazda, Ďaloga, Holland, Ščotka, Moro, L. Kaňák, D. Svoboda – Flek, Cingel, Zaťovič – J. Kos, Marcinko, K. Pospíšil – Moses, A. Zbořil, Kohout – Kollár, Ekrt, Vincour. Trenér: Modrý
Plzeň: M. Klouček – Zámorský, Malák, Dujsík, Kvasnička, Bučko, Laakso – Schleiss, M. Indrák, Holešinský – Lev, Benák, Pour – Rekonen, Mertl, Šiler – Jansa, M. Soukup, P. Straka – Matýs. Trenér: Kořínek

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.