SESŤŘIH: Vítkovice se zvedají. Lakatoš hrdinou přestřelky v Brně

Vítkovičtí hokejisté potvrdili vzestup formy. V pátek se odpoutali domácí výhrou nad Libercem od poslední příčky a v neděli dokázali v rámci 11. extraligového kola vyhrát v Brně 5:3. Dvakrát se za hosty trefil Dominik Lakatoš, tři asistence si připsal Stuart Percy. Kometa prohrála po dvou výhrách v řadě.Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Vitkovice Ridera 3:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosty z Vítkovic dostal po dorážce před brankovištěm do vedení Jakub Kotala svým druhým gólem v sezoně. Trefil se téměř po měsíci.

Brno - Vítkovice 0:1 (8. Kotala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na dresu sice nosí céčko, ani kapitán si ale k rozhodčím nesmí dovolit všechno. Přesvědčil se o tom brněnský Martin Zaťovič, jehož hlavní rozhodčí Vrba s Ondráčkem uzemnili.

Brno - Vítkovice, hádka Martina Zaťoviče s rozhodčímiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se dočkali vyrovnávacího gólu až ve 28. minutě, kdy se parádní ranou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování trefil v přesilové hře Lukáš Cingeľ.

Brno - Vítkovice 1:1 (28. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Záhy svižnou bekhendovou střelou po bleskové kombinaci Komety otočil Zaťovič skóre. jenže radost v Brně trvala jen pár desítek sekund.

Brno - Vítkovice 2:1 (35. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rána Robertse Bukartse od modré totiž skončila i díky Muellerově clonění v bráně. Rozhodčí po trenérské výzvě domácích dlouze zkoumali možné postavení útočícího hráče v brankovišti. Jenže gól platil a domácí ještě musel následně hrát v oslabení.

Brno - Vítkovice 2:2 (35. Rob. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ke konci druhé třetiny se pak strhla přestřelka, protože domácí poslal z přečíslení po souhře s Cingelem znovu do vedení Steve Moses.

Brno - Vítkovice 3:2 (40. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ale do půl minuty bylo opět srovnáno, když se po mele před Furchovou bránou prosadil Dominik Lakatoš.

Brno - Vítkovice 3:3 (40. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnský brankář Furch ukázal, že mu gymnastika není cizí, když umně přeskočil faulovaného a po ledě se v leže klouzajícího Bukartse.

Brno - Vítkovice, Furch přeskakuje faulovaného Bukartse Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině ovšem strhl v přesilovce vedení na stranu Vítkovic Peter Krieger.

Brno - Vítkovice 3:4 (54. Krieger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Při risku Komety bez gólmana v závěru zápasu se trefil přes celé hřiště Lakatoš, který tak zaznamenal druhý zásah v utkání.

Brno - Vítkovice 3:5 (59. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Cingeľ (Ščotka), 35. Zaťovič (Vincour), 40. Moses (Cingeľ, Holland) - 8. Kotala (Percy, M. Kalus), 35. Roberts Bukarts (Percy, Grman), 40. Lakatoš (Raskob, P. Zdráhal). 54. Krieger (Percy, Mueller), 59. Lakatoš. Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Rampír, Blažek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 6847.
Brno: D. Furch - Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, L. Kaňák - Moses, Cingeľ, Okál - A. Zbořil, Marcinko, Kohout - Horváth, Holík, Zaťovič - Boltvan, Vincour, Jenyš. Trenér: Modrý.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese, J. Stehlík - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, P. Zdráhal - M. Kalus, Claireaux, Kotala - Krejsa, Dej, Fridrich. Trenér: Holaň.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.