Plzeň dokázala nemožné! Obrat předvedl také Litvínov. Slaví i Pardubice a Sparta

Hokejisté Plzně předvedli v 11. kole hokejové extraligy neuvěřitelný obrat v Mladé Boleslavi a po výhře 4:3 poslali svého soupeře na úplný chvost tabulky. Litvínov dokázal otočit dvougólové manko a porazil Kladno 5:4 po prodloužení. Pardubice s přehledem kontrolovaly utkání v Karlových Varech a zvítězily 3:0. Nadále tak kralují extralize. Vítkovice v divoké přestřelce uspěly v Brně 5:3 a připsaly si druhou výhru v řadě. Sparta se v duelu s hradeckým Mountfieldem nemohla dlouho prosadit, nakonec však slavila vítězství 3:1 a přerušila sérii dvou porážek. Třinec zvládl nájezdy a udolal České Budějovice 2:1. Gólové akce, nejzajímavější momenty i sestřihy ze všech utkání sledujte na webu Sport.cz.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Sparta – Hradec Králové, faul Okuliara na KousalaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Souboj ze dna tabulky se odehrál v Mladé Boleslavi. Utkání nabídlo dvě rozdílné poloviny. Té první dominovali domácí, když po trefě Järvinena ze 27. minuty vedli již 3:0. Naději pro Škodu vykřesal ve 34. minutě Söderlund, jenž do Plzně přišel v týdnu právě z Mladé Boleslavi. Ve třetí části pak Západočeši dokonali nevídaný obrat.

Nejprve snížil Rekonen, v 52. minutě vyrovnal Holešinský a necelé tři minuty před závěrečnou sirénou vystřelil Plzni důležité tři body obránce Zámorský. Plzeň vyhrála podruhé z poslední tří duelů a odpoutala se ze dna tabulky. Pro Boleslav jde o šestou porážku v řadě.

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Škoda Plzen 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice bodovaly naplno počtvrté v řadě, když nedaly šanci karlovarské Energii. Vítěznou trefu při výhře 3:0 zapsal Lukáš Radil. Gólman Dynama Roman Will vynuloval střelce Energie 20 úspěšnými zásahy. Východočeši dál vedou extraligovou tabulku.

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Dynamo Pardubice 0:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa v duelu soupeřů, kterým nevyšel úvod sezony, přivítala Vítkovice. V první polovině zápasu byl k vidění opatrný hokej, ale trefa domácího kapitána Zaťoviče ze 35. minuty odstartovala nevídanou přestřelku. V rozmezí šesti minut se skóre měnilo hned čtyřikrát. Do kabin se tak šlo za stavu 3:3.

Ve třetí části již vše směřovalo k prodloužení, ale Vítkovice potrestaly zbytečné vyloučení brněnského Kučeříka a z přesilovky Krieger rozhodl. Do prázdné branky výsledek pečetil hrdina Vítkovic, dvougólový Lakatoš.

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Vitkovice Ridera 3:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec poslal v O2 Areně do vedení obránce Blain, jenže Sparta dokázala vzápětí zásluhou Ondřeje Najmana srovnat. Ve třetí části domácí potrestali nedisciplinovanost Mountfieldu a po přesilovkových zásazích Mozíka s Řepíkem získali cenné vítězství 3:1.

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Mountfield HK, a.s. 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec se v urputné partii v jihočeské metropoli ujal vedení po gólu kanonýra Růžičky. Domácí Motor sice ve 45. minutě vyrovnal, ale branka kapitána Gulaše byla po úspěšné trenérské výzvě hostujícího lodivoda Motáka odvolána. Přesto se Jihočeši dočkali a branka Valského poslal duel do prodloužení.

V něm se fanoušci rozhodnutí nedočkali, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Velké drama rozhodla až osmá série. Třineckým hrdinou se stal opět Růžička.

SESTŘIH: HC Motor České Budějovice vs. HC Oceláři Třinec 1:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov dokázal zvítězit podesáté v řadě. Úspěch proti Kladnu se však nerodil snadno. Verva ještě necelých sedm minut před koncem prohrávala 2:4, díky trefám Sukeľa a Zileho však vybojovala prodloužení a v něm odšpuntoval domácí euforii Ondřej Kaše. Kladno bodovalo počtvrté za sebou.

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Rytíři Kladno 5:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA