SESTŘIH: Růžička vystřílel Třinci výhru v nájezdech

Třinečtí hokejisté vybojovali v 11. extraligovém kole výhru v Českých Budějovicích 2:1 po samostatných nájezdech. V nich rozhodl Martin Růžička, jenž proměnil dva ze svých tří nájezdů. Oceláři zvítězili potřetí za sebou a drží se na čtvrté příčce o skóre právě před Jihočeši, kteří si připrsali čtvrtou porážku v řadě. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Motor České Budějovice vs. HC Oceláři Třinec 1:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Blízko úvodnímu gólu utkání měl třinecký Kamil Walega, jenže proti úniku polského hokejisty se blýskl gólman Dominik Hrachovina.

České Budějovice - Třinec, Walega Hrachovinu nepřekonalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Českobudějovický Valský pak v závěru úvodní třetiny nepěkně fauloval Hrehorčáka, za což obdržel menší trest za nedovolené bránění.

České Budějovice - Třinec, Valský sestřelil HrehorčákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bezbrankový stav vydržel až do 39. minuty. Pak Voženílek od levého mantinelu našel před brankou nekrytého Růžičku, který zavěsil pod horní tyčku.

České Budějovice - Třinec 0:1 (38. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 45. minutě rozjásal domácí stadion Milan Gulaš, jenže jeho gól sudí nakonec neuznali pro postavení hráče v brankovišti.

České Budějovice - Třinec, neuznaný gól Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě se ale domácí přeci jen dočkali. Lukáš Pech projel přes celé hřiště do útočné třetiny, kde naservíroval přihrávku ideálně na hůl skórujícímu Jakubu Valskému.

České Budějovice - Třinec 1:1 (50. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. Ty rozhodla až osmá série, v níž podruhé v rozstřelu překonal Hrachovinu Růžička.

České Budějovice - Třinec 1:2 sn (roz. nájezd M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Banes Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Valský (Pech, M. Doudera) - 39. M. Růžička (D. Voženílek), rozhodující sam. nájezd M. Růžička. Rozhodčí: Šír, Obadal - Hlavatý, Axman. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 6072.
České Budějovice: Hrachovina - M. Doudera, Gulaši, Hovorka, Pýcha, Vráblík, Štencel, Štich - F. Přikryl, Harris, Ordoš - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - Valský, Pech, D. Simon - Vopelka, M. Hanzl, Chlubna. Trenér: Čihák.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, J. Jeřábek, Polášek, Marian Adámek, Nedomlel, Kundrátek - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Kurovský, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Walega, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.