SESTŘIH: Ani skvělé zákroky Paříka Hradci nestačily. Prohrál doma s Olomoucí

Hokejisté Hradce Králové prohráli ve 49. kole extraligy doma s Olomoucí 2:4, a padli tak potřetí ze čtyř posledních duelů. V tabulce jim tudíž patří osmá příčka. Hanáci se radují z výhry po čtyřech porážkách a zůstávají na desátém místě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Olomouc 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mountfield šel do vedení v sedmé minutě, kdy se po úniku dva na jednoho prosadil kanonýr Oliver Okuliar.

Hradec Králové – Olomouc 1:0 (7. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hostům se pak hned po první přestávce nabídla možnost přesilové hry, kterou už po šesti vteřinách využil Aron Chmielewski.

Hradec Králové – Olomouc 1:1 (21. Chmielewski)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A za minutu už otočil skóre Pavel Musil po spolupráci s Pláškem. První jmenovaný šikovně vložil hůl do přihrávky a tečoval kotouč za Paříka.

Hradec Králové – Olomouc 1:2 (22. P. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po vyrovnání sahal ve 29. minutě Radek Pilař. Od modré propálil betony gólmana Sedláčka, jenže puk se zastavil těsně před brankovou čárou.

Hradec Králové – Olomouc, šance PilařeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Olomoucký Chmielewski pak uháněl sám na bránu, ale brankář Pařík ho vychytal.

Hradec Králové – Olomouc, zákrok Paříka proti ChmielewskémuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hostující pojistku mohl přidat Dalibor Řezníček, před kterým zívala prázdná hradecká branka. Kotouč však zřejmě senzačním zákrokem vytáhl mimo tři tyče Lukáš Pařík.

Hradec Králové – Olomouc, Pařík vychytal tutovku ŘezníčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V Hradci vzplály emoce poté, co Ondrušek trefil vysokou holí domácí hvězdu Okuliara. Mstít ho šel Kevin Klíma, vyrovnanou bitku ukončili rozhodčí.

Hradec Králové – Olomouc, bitka Jiřího Ondruška s Kevinem KlímouVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pět a půl minuty před sirénou pak zařídil Olomouci dvoubrankový náskok Anděl, když při přečíslení přihrál před prázdnou bránu Michalu Kuncovi, který už měl snadnou práci.

Hradec Králové – Olomouc 1:3 (55. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Záhy zvýšil už na 4:1 Jiří Ondrušek. Pařík sice jeho první pokus zneškodnil, ale na dorážku už nestačil.

Hradec Králové – Olomouc 1:4 (56. Ondrušek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec ještě v závěru snížil. Pláněk skóroval nahozením od modré čáry. Sudí ještě zkoumali, zda Miškář nezasáhl před bránou puk vysokou holí, ale po kontrole u videa došli k závěru, že kotouč vůbec netrefil.

Hradec Králové – Olomouc 2:4 (58. Pláněk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

49. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávka: 7. Okuliar (Kevin Klíma), 58. Pláněk (Estephan) – 21. Chmielewski (J. Knotek), 22. P. Musil (Plášek), 55. Kunc (Anděl), 56. Ondrušek. Rozhodčí: Hradil, Ondráček – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 4900
Hradec Králové: Pařík – Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina – Šťastný, Tamáši, Perret – Jergl, Kevin Klíma, Okuliar – Estephan, Lalancette, R. Pavlík – A. Novotný, Miškář, Jasper – Pilař. Trenér: T. Martinec
Olomouc: J. Sedláček – Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Škůrek, Rašner, L. Mareš – Navrátil, Kusko, Kunc – Bambula, Anděl, J. Káňa – Orsava, P. Musil, Plášek – Klimek, J. Knotek, Chmielewski. Trenér: J. Tomajko