SESTŘIH: Bída Karlových Varů pokračuje. Proti Motoru nedaly ani gól

Zmar hokejistů Karlových Varů pokračuje. Doma prohráli ve 49. extraligovém kole s Českými Budějovicemi 0:3. V tabulce dvanáctá Energie tak prohrála devátý z posledních deseti zápasů. Dvěma góly se blýskl Jan Ordoš, čisté konto si připsal gólman Jihočechů Jan Strmeň.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. Banes Motor České Budějovice 0:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

První třetina příliš zajímavých momentů nepřinesla. Největší šanci měl v 6. minutě hostující Ondřej Kachyňa, který ale z předbrankového prostoru nepřekonal Dominika Frodla.

Karlovy Vary - České Budějovice, šance KachyniVideo: Tipsport Extraliga / BPA

České Budějovice poslal v Karlových Varech ve 26. minutě do vedení při přesilovce pět na tři Ordoš.

Karlovy Vary - České Budějovice 0:1 (26. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pozdvižení vyvolal kousek hostujícího Michala Gulašiho, jenž poslal Filipa Koffera přes mantinel na karlovarskou střídačku.

Karlovy Vary - České Budějovice, Gulaši poslal Koffera na střídačkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jihočeši následně zvýšili náskok. Jáchym Kondelík se ve 37. minutě ideálně protáhl podél brankoviště a Jan Ordoš podruhé v utkání skóroval.

Karlovy Vary - České Budějovice 0:2 (37. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Výhru Motoru pečetil při risku domácích bez gólmana v závěrečné minutě z půlky hřiště Martin Beránek.

Karlovy Vary - České Budějovice 0:3 (60. M. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

49. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Banes Motor České Budějovice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Ordoš (Pech, Kubík), 37. Ordoš (Kondelík), 60. M. Beránek (Harris). Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska - Brabec, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 3237.
Karlovy Vary: Frodl - D. Mikyska, Bartejs, Stříteský, McFadden, Plutnar, Havlín, Dlapa - O. Beránek, Černoch, Hladonik - O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek - Kružík, Jiskra, Kangasniemi - Koffer, Kofroň, T. Redlich. Trenér: Eismann.
České Budějovice: Strmeň - Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši - Gulaš, Kondelík, Ordoš - F. Přikryl, Harris, M. Beránek - Valský, Pech, Kubík - Vopelka, Koláček, M. Toman. Trenér: Čihák.