SESTŘIH: Vedoucí Pardubice slaví další výhru

Pardubičtí hokejisté nezaváhali ani v Karlových Varech, kde v 11. kole vybojovali vítězství 3:0. Dynamo tak i nadále zůstává jediným celkem, který bodoval v každém zápase. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Dynamo Pardubice 0:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice nejprve nevyužily dvě velké šance, ale v 18. minutě je už poslal svým devátým gólem v sezoně Lukáš Radil. Osamostatnil se na čele tabulky nejlepších kanonýrů soutěže.

Karlovy Vary - Pardubice 0:1 (18. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovy Vary - Pardubice, Frodl vychytal ŘíčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Útoky domácích spolehlivě likvidoval gólman Roman Will, před nímž ve druhé třetině slavil alespoň dílčí úspěch útočník Jiří Černoch, když při bitce skolil o deset centimetrů vyššího a dvanáct kilo těžšího Tomáše Vondráčka. Oba pak zamířili na trestné lavice k pětiminutovému trestu.

Karlovy Vary - Pardubice, bitka Černocha s VondráčkemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 39. minutě šlo Dynamo do dvougólového vedení. Lukáš Sedlák si položil gólmana Frodla k ledu a následně za něj forhendem zametl puk do branky.

Karlovy Vary - Pardubice 0:2 (39. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině zvýšil už na 3:0 pro hosty po teči na brankovišti David Musil, jehož ránu od modré brankář Dominik Frodl vůbec neviděl.

Karlovy Vary - Pardubice 0:3 (42. D. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Prvníč isté konto v sezoně si nakonec připsal brankář Will. neprůstřelnost drží už 84 minut a šest sekund.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Radil (R. Kousal, T. Zohorna), 39. L. Sedlák (Říčka, Hyka), 42. D. Musil (Vondráček, Čerešňák). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 1:3, navíc Černoch - Vondráček oba 5 min. Bez využití. Diváci: 4319.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, D. Mikyska - O. Beránek, Černoch, T. Rachůnek - Kangasniemi, Gríger, Zetterberg - Hladonik, Jiskra, T. Redlich - O. Procházka, R. Přikryl, Koffer. Trenér: Bruk.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála - Hyka, L. Sedlák, M. Kaut - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Pochobradský, Cienciala, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.