SESTŘIH: Kladno po dvou měsících vyhrálo za tři body. Nečekaně srazilo Třinec

Kladenští hokejisté už mají jistou baráž, své fanoušky však po téměř dvou měsících potěšili vítězstvím za tři body. Naposledy vyhráli 28. prosince v Liberci, teď ve 49. extraligovém kole doma porazili rozjetý Třinec 5:2. Oceláři tak padli po sedmi vítězstvích v řadě. Dvěma góly se na tom podílel útočník Rytířů Martin Procházka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Oceláři Třinec 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno se už ve druhé minutě ujalo vedení, když se po parádní spolupráci se Strnadem trefil do odkryté brány obránce Tadeáš Hejda.

Kladno - Třinec 1:0 (2. Hejda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec mohl v šesté minutě srovnat. Čacho se proháčkoval za domácí obranu a Veber ho zastavil nedovoleně. Nařízeno tak bylo trestné střílení, které jel kanonýr Martin Růžička. Položil si Mitense, bekhendem však trefil jen levou tyčku.

Kladno - Třinec, neproměněné trestné střílení Růžičky po faulu na ČachaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Náskok Rytířů navýšil záhy při přesilové hře obránce Jiří Ticháček, který z mezikruží vypálil přesně pod horní tyčku.

Kladno - Třinec 2:0 (8. Ticháček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři pokračovali v nečekané dominanci a o dvě minuty později přidali už třetí trefu. Jakub Klepiš se na brankovišti dostal k odraženému kotouči a už měl velmi snadnou práci.

Kladno - Třinec 3:0 (10. Klepiš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pro Třinec bylo ještě hůře, když ve 12. minutě Daniel Voženílek trefil loktem do obličeje Klepiše, který se dlouho nezvedal. Sudí dlouho zkoumali moment na videu a nakonec hostujícího forvarda poslali předčasně do sprch za zásah do oblasti hlavu a krku.

Kladno - Třinec, hrubý faul Voženílka na KlepišeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A dlouhou přesilovku Rytíři využili v samotném závěru. Martin Procházka propálil Kacetla z levého kruhu a vyhnal ho z branky, do které zamířil Mazanec.

Kladno - Třinec 4:0 (17. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec se dočkal první trefy až v 18. minutě. A byla velmi kuriózní. V oslabení vyjel kladenský gólman k zadnímu mantinelu pro nahozený puk, ale nečekaný odraz od hrazení naservíroval kotouč před zcela prázdnou bránu na skórujícího Viliama Čacha.

Kladno - Třinec 4:1 (18. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 45. minutě už snížil na rozdíl dvou branek Marian Adámek trefou z pravého kruhu ke vzdálenější tyčce.

Kladno - Třinec 4:2 (45. Adámek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na tenčící se náskok Rytířů ale svým druhým gólem v utkání zareagoval Procházka. V 53. minutě nastřelil gólmana Mazance. Puk ho ale vysokým obloukem přeskočil a zamířil za brankovou čáru.

Kladno - Třinec 5:2 (53. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

49. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. T. Hejda (J. Strnad, M. Procházka), 8. Ticháček (Tralmaks, Smoleňák), 10. Klepiš (Nemčík), 17. M. Procházka (Slováček, Kusý), 53. M. Procházka (J. Strnad, Melka) - 18. Čacho (J. Jeřábek, Dravecký), 45. Marian Adámek (M. Růžička, Nestrašil). Rozhodčí: Šír, Cabák - J. Svoboda, Dědek. Vyloučení: 4:2, navíc D. Voženílek (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1047.
Kladno: Mitens - Slováček, Nemčík, T. Hejda, Veber, Trojna, Ticháček - Tralmaks, Klepiš, Smoleňák - Kusý, J. Pytlík, Sideroff - M. Procházka, Melka, J. Strnad - Frolík, Jarůšek, O. Bláha. Trenér: O. Vejvoda ml.
Třinec: Kacetl (17. Mazanec) - Polášek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, J. Jeřábek, Mrtka - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Kurovský, L. Hudáček, Daňo - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Spěváček, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.