SESTŘIH: Vítkovice předvedly v Liberci velký obrat. Nezlomilo je ani třígólové manko

Liberečtí Bílí Tygři si pořádně zkomplikovali boj o elitní čtyřku, když ve 49. kole doma prohospodařili třígólový náskok a s Vítkovicemi nakonec prohráli 3:4. Ostravané tak prodloužili vítěznou sérii na čtyři zápasy navzdory tomu, že jejich kapitán Dominik Lakatoš z rozhodnutí trenéra znovu zůstal mimo sestavu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC VÍtkovice Ridera 3:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice brzy zahrozily. Roberts Bukarts se protáhl před branku a trefil horní tyčku.

Liberec - Vítkovice, tyčka Robertse BukartseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kvůli problémům s ledem v obranném pásmu Vítkovic musela být hra na pár minut přerušena. Do opravy se zapojili i rozhodčí.

Liberec - Vítkovice, problém s ledem zastavil hruVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do vedení šli nakonec domácí, když při přesilovce v 9. minutě zakončil ťukes do odkryté brány Michal Bulíř.

Liberec - Vítkovice 1:0 (9. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec měl parádní nástup do druhé třetiny. Jakub Rychlovský po efektivní piruetě před brankovištěm zakončil a puk si srazil do vlastní sítě ve 21. minutě Roberts Bukarts.

Liberec - Vítkovice 2:0 (21. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Už na 3:0 zvýšil ve 31. minutě po střele přes obránce z mezikruží k pravé tyčce Oscar Flynn.

Liberec - Vítkovice 3:0 (31. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec dál dominoval a trefu mohl zapsat mladík Tomáš Galvas. Jeho ránu ale zastavila branková konstrukce.

Liberec - Vítkovice, tyčka po pokusu GalvaseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hned v úvodu třetí části Vítkovice vykřesaly naději. Po Percyho střele zůstal puk v brankovišti, odkud ho doklepl do sítě osamocený Marcel Barinka.

Liberec - Vítkovice 3:1 (41. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V přesilovce přidala Ridera kontaktní gól. Patrik Zdráhal vypálil z pravého kruhu mimo dosah Hrenáka a zdramatizoval zápas.

Liberec - Vítkovice 3:2 (38. Zdráhal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se skutečně dočkali vyrovnání a smazali tříbrankové manko. V 59. minutě sice nejprve nevyužili velkou šanci, ale Petr Chlán posléze zpoza branky vracel puk do ohně a gólman Hrenák si kotouč smolně srazil do vlastní sítě.

Liberec - Vítkovice 3:3 (59. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Velký obrat Vítkovic dokonal ve čtvrté minutě prodloužení Rihards Bukarts, jenž z protiútoku parádně zavěsil pod horní tyč.

Liberec - Vítkovice 3:4 pp (64. Ri. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

49. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 3:4 v prodl (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Bulíř (Birner, Flynn), 21. Rychlovský (Filippi), 31. Flynn (Kelly Klíma, T. Galvas) - 41. Barinka (Percy, Fridrich), 48. P. Zdráhal (Auvitu), 59. Chlán (Mikuš), 64. Rihards Bukarts (Raskob). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Frodl, Šimánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 6366.
Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Kelly Klíma, A. Najman, Flynn - Hawryluk, Bulíř, Birner - Zachar, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Lednický, Claireaux, R. Půček - M. Přibyl, Chlán, Peterek. Trenér: Trnka.