SESTŘIH: Litvínov udolal Kladno v prodloužení. Má nový rekord

Hokejisté Litvínova zvítězili v extralize už podesáté za sebou, čímž stanovili nový klubový rekord. V 11. kole sice s Kladnem doma v neděli prohrávali dvakrát o dvě branky, ale nakonec se radovali z výhry 5:4 v prodloužení. Na druhém místě tabulky zaostávají za vedoucími Pardubicemi jen o bod. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. Rytíři Kladno 5:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zatímco Rytíři svou první přesilovku po faulu Kirka nevyužili, domácí Chemici ano. Faulující Slováček se z trestné lavice vracel už po 24 vteřinách, když z dorážky uspěl David Kaše.

Litvínov - Kladno 1:0 (6. D. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 17. minutě ale při dvojnásobné přesilovce srovnal po vydařené kombinaci Eduards Tralmaks.

Litvínov - Kladno 1:1 (17. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno záhy dostalo možnost hrát dvojnásobnou početní převahu znovu. Zeman zasáhl Smoleňáka hokejkou do obličeje a obdržel trest na 2+2 minuty.

Litvínov - Kladno, faul Zemana na SmoleňákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A byl to právě Smoleňák, který rychle přesilovku 5 na 3 využil pohotovou tečí před brankou.

Litvínov - Kladno 1:2 (18. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Povzbuzené Kladno pokračovalo v obratu i v úvodu druhé části. Vlastní vyraženou střelu poslal do brány Kanaďan Deven Sideroff.

Litvínov - Kladno 1:3 (26. Sideroff)Video: Tipsport Extraliga / BPA

I Litvínovu se v 34. minutě naskytla možnost dvojnásobné přesilovky a dlouhé ostřelování kladenské brány ukončil už při klasické početní převaze kontaktním gólem Petr Koblasa.

Litvínov - Kladno 2:3 (36. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když Sideroff v 53. minutě svým druhým gólem v zápase zvýšil na 4:2 pro hosty, zdálo se, že Kladno míří za třemi body.

Litvínov - Kladno 2:4 (53. Sideroff)

Jenže o 73 vteřin později vrátil Chemiky na dostřel Sukeľ a bylo opět zaděláno na drama.

Litvínov - Kladno 3:4 (54. Sukeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnání viselo ve vzduchu a v 58. minutě se o něj nakonec postaral Kristaps Zile. Na jeho nenápadnou střelu švihem z levé hrany kruhu pro vhazování nedokázal kladenský gólman reagovat.

Litvínov - Kladno 4:4 (58. Zile)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodovalo až prodloužení, v němž po velké šanci Kladna následoval rychlý kontr, po němž se trefil Ondřej Kaše.

Litvínov - Kladno 5:4 pp (64. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:4 v prodl. (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. D. Kaše (Hlava, O. Kaše), 36. Koblasa (D. Kaše, O. Kaše), 54. M. Sukeľ (Czuczman, D. Zeman), 58. Zile (D. Kaše), 64. O. Kaše - 17. Tralmaks (Dotchin, Ticháček), 18. Smoleňák (Ticháček, Tralmaks), 26. Sideroff (Slováček), 53. M. Procházka (Sideroff, Ticháček). Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Frodl, Hynek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 5217.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zila, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Strejček - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Gut, Jurčík. Trenér: Mlejnek.
Kladno: Brízgala - Dotchin, T. Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček - Jarůšek, Klepiš, Tralmaks - Sideroff, Pytlík, Kusý - Strnad, Babka, O. Bláha - Smoleňák, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.