SESTŘIH: Litvínov vyfasoval debakl od Sparty

Litvínovští hokejisté vyfasovali na svém ledě ve 49. kole extraligy debakl od Sparty 3:8. Pražané tak prodloužili bodovou sérii na osm zápasů, ale už mají jen teoretickou šanci, jak se dotáhnout z druhého místa na vedoucí Pardubice. Už si však zajistili druhou pozici a tím i postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Verva si naopak zkomplikovala boj o elitní čtyřku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Sparta Praha 3:8Video: Tipsport Extraliga / BPA

V Litvínově se začalo čestným buly. Zápas se Spartou provázela tradiční charitativní akce Vlasatý zápas se spolkem Nové háro. Letos se pomáhá dvěma holčičkám, čtyřleté Sáře a osmileté Aničce z Prahy, které procházejí onkologickou léčbou, kvůli níž ztratily vlasy. Přítomni ceremoniálu byli i herci Jakub Kohák a Marek Taclík.

Litvínov - Sparta, ceremoniál na úvod Vlasatého zápasu, čestné buly vhodili herci Jakub Kohák a Marek TaclíkVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre otevřela v 6. minutě Sparta. Filip Chlapík vymyslel nádhernou zadovku zpoza branky na Davida Vitoucha, který jednoduše zavěsil.

Litvínov - Sparta 0:1 (6. D. Vitouch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Verva mohla záhy odpovědět bratrskou spoluprací, David Kaše dostal přihrávku před branku od Ondřeje, avšak zamířil do tyčky.

Litvínov - Sparta, tyčka po střele Davida KašehoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se ale dočkali srovnání o chvilku později. Nicolas Hlava měl před brankou dost prostoru a bekhendem prostřelil Kováře.

Litvínov - Sparta 1:1 (12. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta šla znovu do vedení ve 23. minutě, kdy se kolem brány obtočil Lajunen, puk na brankovišti gólmanovi Tomkovi vypadl a pozorný Zack Kassian doklepl kotouč za jeho záda.

Litvínov - Sparta 1:2 (23. Kassian)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za dvě minuty už Sparta měla dvougólový náskok. Filip Chlapík si najel z levé strany a švihem se nádherně trefil pod horní tyč.

Litvínov - Sparta 1:3 (25. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Povedená pasáž Sparty pokračovala. Michal Řepík procpal puk před brankoviště na najetého Vladimíra Sobotku, který sice netrefil puk ideálně, jenže gólman Tomek si ho i tak srazil do brány. To už bylo na litvínovského brankáře příliš a přepustil své místo Šimonu Zajíčkovi.

Litvínov - Sparta 1:4 (28. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov pak sice přečkal oslabení, jenže po Krejčíkově nahození od modré skóroval clonící Stephen Harper.

Litvínov - Sparta 1:5 (32. Harper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pro domácí mohlo být ještě hůř. Miroslav Forman šel sám na Zajíčka, kterého vymíchal, jenže reprezentační gólman zabránil další pohromě výborným zákrokem betonem.

Litvínov - Sparta, zákrok Zajíčka proti FormanoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Verva dokázala před druhou sirénou snížit v početní výhodě, kterou už po 13 sekundách využil přesnou ranou z levého kruhu Petr Koblasa.

Litvínov - Sparta 2:5 (38. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 54. minutě se potvrdilo klasické klišé „nedáš, dostaneš“. Litvínovský Zile trefil tyčku a následně se na druhé straně Řepík vytočil zpoza branky a propasíroval puk skrz Zajíčkovy betony.

Litvínov - Sparta 2:6 (54. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Zajíček hned v následující minutě inkasoval znovu. Tentokrát se na levý kruh pro vhazování dostal Ondřej Najman, na jehož pohotové zakončení neměl nárok.

Litvínov - Sparta 2:7 (55. O. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta rychle přidala osmý gól. Pražané vykombinovali akci na osamoceného Sobotku, který se trefil podruhé v zápase.

Litvínov - Sparta 2:8 (57. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pět vteřin před koncem už jen korigoval debakl Litvínova povedenou dělovkou Marek Beránek.

Litvínov - Sparta 3:8 (60. Baránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

49. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 3:8 (1:1, 1:4, 1:3)
Branky a nahrávky: 12. Hlava (D. Kaše, O. Kaše), 38. Koblasa (Abdul, Baránek), 60. Baránek (Abdul) - 6. D. Vitouch (Chlapík, Beaudin), 23. Kassian (J. Lajunen, Harper), 25. Chlapík (Konečný, Krejčík), 28. Sobotka (Řepík, M. Forman), 32. Harper (Krejčík, Kassian), 54. Řepík, 55. O. Najman (Konečný, Mikliš), 57. Sobotka (M. Forman, Řepík). Rozhodčí: Šindel, Květoň - Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváků: 5944 (vyprodáno).
Litvínov: M. Tomek (28. Zajíček) - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman - Koblasa, Gut, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Šalda - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Sparta Praha: Jakub Kovář - Beaudin, Irving, Kempný, Moravčík, Krejčík, Mikliš, Němeček - Řepík, Sobotka, M. Forman - Chlapík, R Horák, D. Vitouch - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Kassian, J. Lajunen, Harper. Trenér: Gross.