SESTŘIH: Dynamo se přiblížilo vítězství v základní části. Veze tři body z Boleslavi

Pardubičtí hokejisté už sahají po poháru pro vítěze základní části extraligy. Ve zbylých třech kolech jim k tomu stačí zisk jediného bodu nebo jakékoliv zaváhání druhé Sparty. V 49. kole totiž vyhráli v Mladé Boleslavi 4:1. Při šesté výhře Dynama za sebou se dvěma góly blýskl Patrik Poulíček.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Dynamo Pardubice 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice využily hned první přesilovou hru. A to v parádním stylu. Obránce Peter Čerešňák z vlastní třetiny prokličkoval boleslavskou obranou a zavěsil.

Mladá Boleslav - Pardubice 0:1 (8. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bruslaři však dokázali v 11. minutě srovnat. Róbert Lantoši měl spoustu času mezi kruhy a vypálil přesně pod horní tyčku.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:1 (11. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemný moment prožil v závěru třetiny pardubický obránce Libor Hájek. Dělovka Bernada od modré čáry ho totiž trefila přímo do zubů a opora hostující defenzivy zamířila rovnou do kabin.

Mladá Boleslav - Pardubice, Hájek schytal pukem do obličeje od BernadaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině sahali Boleslavští po vedoucím gólu, jenže Pyrochtovu dělovku v přesilovce vyrazil brankář Pavlát do tyčky.

Mladá Boleslav - Pardubice, tyčka po dělovce Pyrochty Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naopak na druhé straně se radovali hosté. Dvořákovu ránu od modré čáry šikovně tečoval přesně pod víko Patrik Poulíček.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:2 (37. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě Dynamo odskočilo do dvoubrankového vedení. Po Košťálkově střele se prosadil z dorážky opět Patrik Poulíček.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:3 (46. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Boleslav zariskovala a už tři minuty před koncem odvolala gólmana. To však ovoce nepřineslo, vyhození Ondřeje Vály přes všechny čáry šťastně doputovalo až do prázdné branky.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:4 (58. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

49. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Lantoši (Skalický) - 7. Čerešňák (Hyka, Říčka), 37. Poulíček (T. Dvořák, Mandát), 46. Poulíček (Vondráček, Košťálek), 58. Vála. Rozhodčí: Mrkva, Kika - Zíka, Štěpánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 3389.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Štibingr - Lantoši, O. Roman, Skalický - Rohdin, Järvinen, Gardoň - Hradec, Fořt, Krivošík - J. Stránský, Závora, Malínek. Trenér: R. Král.
Pardubice: Pavlát - D. Musil, Čerešňák, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, A. Musil, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.