SESTŘIH: Neskutečný obrat Plzně! Smazala třígólové manko a už není poslední

Souboj ze suterénu extraligové tabulky v rámci 11. kola extraligy ovládli hokejisté Plzně, kteří po obratu z 0:3 slaví výhru v Mladé Boleslavi 4:3 a odpoutali se tak od poslední příčky, kam poslali právě Středočechy. Ti prohráli už pošesté za sebou. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Škoda Plzen 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Až v jedenáctém zápase sezony se dočkal premiérového bodu v sezoně 25letý útočník Mladé Boleslavi Filip Suchý. A shodou okolností se mu to povedlo proti mateřské Plzni, z níž do Bruslařského klubu před sezonou zamířil.

Mladá Boleslav - Plzeň 1:0 (3. Suchý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A když první gól v ročníku slavil Suchý, ve druhé třetině na něj navázal obránce Jan Štibingr. Ten se trefy v extralize dočkal poprvé od 4. října loňského roku a zvýšil na 2:0.

Mladá Boleslav - Plzeň 2:0 (24. Štibingr)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mladá Boleslav byla při chuti, o tři minuty později zakončil krásnou přesilovkou akci Fin Järvinen.

Mladá Boleslav - Plzeň 3:0 (27. Järvinen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň se dočkala gólu až ve 34. minutě. Po sérii přihrávek se prosadil exboleslavský Tim Söderlund.

Mladá Boleslav - Plzeň 3:1 (34. Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dominik Pavlát ještě udržel naděje Plzně na bodový zisk, když lapil tutovku Róberta Lantošiho v přečíslení.

Mladá Boleslav - Plzeň, Pavlát vychytal LantošihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po zákroku Adama Jiříčka zůstal na ledě ležet v bolestech mladoboleslavský Suchý. Přestože se střídačka domácích čílila, rozhodčí trest neudělili.

Mladá Boleslav - Plzeň, zranění Suchého po zákroku A. JiříčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Západočeši cítili ještě šanci s výsledkem něco udělat a urputnost se jim vyplatila, když ve 38. minutě snížil na rozdíl jediného gólu snížil Aleksi Rekonen.

Mladá Boleslav - Plzeň 3:2 (48. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A v 52. minutě už bylo srovnáno. Ihned po skončení boleslavské přesilovky rozebrali plzeňští domácí obranu a Adrian Holešinský se trefil přesně k levé tyči.

Mladá Boleslav - Plzeň 3:3 (52. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Otřesení domácí v závěru chybovali. Nepodařilo se jim dostat z obranného pásma puk. Ten se naopak dostal na hůl Petera Zámorského a ostřílený zadák dokonal obrat.

Mladá Boleslav - Plzeň 3:4 (58. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Suchý (Osburn, O. Roman), 24. Štibingr (Skalický), 27. Järvinen (Skalický, Pyrochta) - 34. Söderlund (Zámorský, Holešinský), 48. Rekonen (Zámorský, Kvasnička), 52. Holešinský (Matýs, Piskáček), 58. Zámorský. Rozhodčí: Hribik, Pilný - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 2771.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Štibingr, Pyrochta, Osburn, Jánošík, Pláněk, Bernad, A. Čech - Gardoň, Järvinen, J. Aaltonen - Lantoši, Suchý, Skalický - Šmerha, O. Roman, Malát - J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Kalous.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Michal Houdek, Dujsík, Kvasnička, Piskáček, Malák, A. Jiříček - Holešinský, Mertl, Söderlund - Matýs, Lev, M. Indrák - Rekonen, Jansa, Schleiss - Šiler, P. Straka, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.