SESTŘIH: Liberec dvěma góly ve třetí třetině odvrátil konec sezóny

Hokejisté Liberce ve třetím zápase předkola play off extraligy porazili Olomouc 4:3. Snížili tak stav série na 1:2. Ještě ve 49. minutě strádali na soupeře v bláznivém utkání jednobrankové manko, dvěma góly však utkání zvládli obrátit ve svůj prospěch. Rozhodující branku vstřelil Marek Zachar. Olomoučtí tak nevyužili první příležitost k postupu do čtvrtfinále, čtvrté utkání série se sehraje v neděli.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Bílí Tygři Liberec 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

V šesté minutě otevřel skóre zápasu Liberec. Skrumáž v olomouckém brankovišti vytěžil gólem Jaroslav Vlach.

Olomouc - Liberec 0:1 (6. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnat skóre mohl olomoucký Jan Knotek, který v oslabení ujel obráncům. Bekhendem však na gólmana hostí nevyzrál.

Olomouc - Liberce, šance KnotkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do částečné šance dva na jednoho se dostali hráči Liberce. Rychlovského pokus však gólman Sedláček svým zákrokem zpacifikoval.

Olomouc - Liberec, zákrok domácího SedláčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Olomoučtí ve 29. minutě vyrovnali. Bek Dalibor Řezníček nahodil kotouč do zadního mantinelu, o který se následně odrazil přes beton gólmana Hrenáka přímo do sítě hostí.

Olomouc - Liberec 1:1 (29. Řezníček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o 63 vteřin později byl dokonán obrat. Znova se dokázal prosadit Řezníček.

Olomouc - Liberec 2:1 (30. Řezníček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec však dokázal také srovnat skóre zápasu. Odražený kotouč skončil na holi Michala Bulíře, který se svým zakončením nemýlil.

Olomouc - Liberec 2:2 (32. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvě minuty před koncem druhé třetiny se Olomouc dostala znova do vedení. Domácí Škůrek nastřelil kotouč na branku Liberce, trefil však brusli Kuska, od níž se to odrazilo do branky hostí.

Olomouc - Liberec 3:2 (38. Kusko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině třetí třetiny Liberečtí znova vyrovnali. Derner sjel mezi kruhy, kde dostal přihrávku od Filippiho, a přesně zakončil za záda Sedláčka.

Olomouc - Liberec 3:3 (50. Derner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Necelých osm minut byl dokonán další obrat, tentokrát hráčů Liberce. Marek Zachar ujel ve vlastním oslabení obraně domácích a s přehledem zakončil nad beton Sedláčka.

Olomouc - Liberec 3:4 (53. Zachar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do samostatného úniku se dostal i hostující Bulíř, jeho pokus však domácí gólman lapil.

Olomouc - Liberec, šance BulířeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Řezníček (P. Musil, J. Káňa), 30. Řezníček (P. Musil), 38. Kusko (Škůrek, Klimek) - 6. J. Vlach (Filippi, Derner), 32. Bulíř (Birner, Hawryluk), 50. Derner, 53. Zachar (M. Ivan, Hrenák). Rozhodčí: Šír, Obadal - Hynek, Hnat. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 2:1.
Olomouc: J. Sedláček - A. Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, L. Mareš - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Macuh, Plášek - Bambula, Anděl, Kunc - Klimek, J. Knotek, Kusko. Trenér: J. Tomajko.
Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Flynn, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, J. Šír, Zachar. Trenér: Pešán.