Pardubice - Vítkovice 3:0Pardubice uspěly počtvrté v řadě, Kantor udržel první čisté konto v sezoně

28. Poulíček 1 : 0
31. Paulovič 2 : 0
59. Kousal 3 : 0

19. 1. 2021 20:16

Hokejisté Pardubic pokračují ve zlepšených výkonech. V utkání 37. extraligového kola přehráli Vítkovice a po výhře 3:0 si připsali čtvrtý úspěch v řadě. Po bezbrankové první třetině se ve druhé části prosadili Patrik Poulíček s Matejem Paulovičem, výhru Východočechů pak potvrdil Robert Kousal střelou do prázdné brány při dlouhé power play Vítkovic. Domácí brankář Pavel Kantor vychytal díky 17 zásahům první čisté konto v sezoně.

Brankář Pardubic Pavel Kantor.Foto: Josef Vostárek, ČTK

Pardubičtí nasadili do utkání s Vítkovicemi svou nejnovější posilu navrátilce Horkého, který nebezpečně pálil již ve druhé minutě. Oba týmy měly poté k dispozici přesilové hry, Dynamo nepotrestalo Malletovo držení, aby se poté ubránilo převaze Ostravanů po Nakládalově sekání.

Do první výraznější příležitosti v utkání se propracovali hosté v 15. minutě, kdy Kantor musel zasahovat po nebezpečné střele Lakatoše, na opačné straně Pardubice zahrozily Andělem, jenž nakonec neúspěšně dorážel předchozí Romanovu střelu.

Brankář Pardubic Pavel Kantor, Jan Kolář (vlevo) z Pardubic a Marek Kalus z Vítkovic.Foto: Josef Vostárek, ČTK

Domácí hokejisté získali vedení ve 27. minutě využitou přesilovou hrou v jejím závěru. Tři sekundy před návratem Galvinše se po Blümelově přihrávce prosadil svým desátým gólem v sezoně Poulíček.

Patrik Poulíček z Pardubic překonává Daniela Dolejše v brance Vítkovic.Foto: Josef Vostárek, ČTK

Vítkovice mohly srovnat krok ve svém dalším oslabení, kdy se do rychlé protiakce dostal Werbik, jeho prudká střela těsně minula cíl. Krátce po této akci Pardubice navýšily vedení: Kousal v situaci dvou na dva křížně nabil Paulovičovi a slovenský útočník prudkou ránou bez přípravy prostřelil Dolejše.

Severomoravanům nevyšla následná přesilovka. Zahrozili v ní Hruškou z předbrankového prostoru, zajímavé pro ně bylo i Kovářovo nahození, ale bez gólového efektu. Zatímco v první třetině byly oba týmy střelecky aktivní, ve druhé měly více ze hry Pardubice, jež soupeře přestřílely 13:4.

Robert Kousal střílí do prázdné branky třetí gól Pardubic.Foto: Josef Vostárek, ČTK

Na začátku třetí části hry měly Vítkovice výhodu další přesilové hry, v níž zahrozil Irgl, jeho ránu však chytil Kantor. Do brejku pak ujel mladík Blümel, jenž se neprosadil ani z následné dorážky po svém pokusu. Pardubičtí mohli navýšit své vedení, nepotrestali ale druhý Malletův faul v utkání. Blízko ke skórování byl v 52. minutě Nakládal, jeho rána se ale otřela o horní Dolejšovu tyčku.

Pardubice hrály obětavě, po střele Gewieseho v 54. minutě se k nebezpečné dorážce málem dostal Krenželok, nakonec mu skórovat zabránil svým pádem obránce Kolář. Vítkovice se v závěru utkání ubránily pardubické převaze, aby krátce po Ďalogově vyloučení v 57. minutě hrály bez brankáře. Power play ale modrobílým nevyšla - necelou minutu a půl před závěrem pojistil Kousal pardubickou výhru střelou do opuštěné branky.

37. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Poulíček (Blümel, Paulovič), 31. Paulovič (R. Kousal, L. Horký), 59. R. Kousal (Ďaloga). Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Klouček, Votrubec. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Bez diváků.
Pardubice: Kantor - Nakládal, Ďaloga, Bučko, J. Mikuš, Hrádek, J. Kolář, J. Zdráhal - Blümel, Poulíček, Kusý - Camara, O. Roman, Anděl - L. Horký, R. Kousal, Paulovič - T. Zeman, O. Rohlík, O. Machala. Trenér: R. Král.
Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Pyrochta, Gewiese, Galvinš, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J. Hruška, Svačina - Schleiss, Dej, L. Krenželok - Irgl, J. Mikyska, M. Kalus - Mallet, Werbik, Fridrich. Trenér: Holaň.

Souhrn z výsledků:
21.1.2022 44. kolo Olomouc HC Olomouc - HC VERVA Litvínov Litvínov Olomouc - Litvínov Odloženo
20220121T18 : 00:00+0000
Olomouc vs. Litvínov
Olomouc
Litvínov
21.1.2022 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
21.1.2022 44. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice Liberec - Č. Budějovice Odloženo
Liberec vs. Č. Budějovice
Liberec
Č. Budějovice
21.1.2022 44. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Kometa Brno Brno Kladno - Brno Odloženo
Kladno vs. Brno
Kladno
Brno
21.1.2022 44. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha Sparta Zlín - Sparta Odloženo
20220121T17 : 30:00+0000
Zlín vs. Sparta
Zlín
Sparta
Dnes 44. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice Pardubice Třinec - Pardubice Odloženo
20220120T17 : 00:00+0000
Včera 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220119T17 : 20:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
18.1.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo

Souhrn z kalendáře:
dnes Odloženo 44. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Třinec - Pardubice Vsadit
zítra 17 : 00 57. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Třinec - Olomouc Vsadit
20220121T17 : 00:00+0000
Třinec vs. Olomouc
Olomouc
zítra Odloženo 44. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Zlín - Sparta Vsadit
Zlín
Sparta
zítra 18 : 00 44. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň Plzeň O2 TV Sport K. Vary - Plzeň Vsadit
K. Vary vs. Plzeň
K. Vary
Plzeň
zítra Odloženo 44. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Kometa Brno Brno TV Tipsport Kladno - Brno Vsadit
Kladno
Brno
zítra Odloženo 44. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice TV Tipsport Liberec - Č. Budějovice Vsadit
Liberec
zítra Odloženo 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice TV Tipsport Hr. Králové - Vítkovice Vsadit
Hr. Králové
Vítkovice
zítra Odloženo 44. kolo Olomouc HC Olomouc - HC VERVA Litvínov Litvínov TV Tipsport Olomouc - Litvínov Vsadit