Zlín - Plzeň 1:2Plzeň i podruhé v sezoně porazila Zlín a je nadále třetí

3. Blomstrand 0 : 1
35. Kantner 0 : 2
46. Honejsek 1 : 2

30. 11. 2021 19:50

Hokejisté Plzně vyhráli v zápase 28. kola extraligy na ledě Zlína 2:1, porazili Berany i podruhé v sezoně a udrželi se na třetím místě tabulky. Zlín prohrál podruhé v řadě a je i nadále poslední.

Brankář Zlína Libor Kašík v akci.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Berani vůbec nezachytili úvod utkání a brzy inkasovali. Vyloučení Hejcmana ze 2. minuty skončilo předčasně, již 22 sekundách početní výhody otevřel skóre švédský útočník Blomstrand a připsal si 15. gól v sezoně.

Indiáni měli i další šance, na brankové čáře zachraňoval další nebezpečnou situaci obránce Gazda. Domácí se mohli dostat do hry ve dvou početních výhodách, brankáře Svobodu ale prakticky neohrozili. Oproti tomu Plzeň v závěru první třetiny dosti zaměstnala Kašíka, vedení ale nenavýšila.

Zleva Vojtěch Budík z Plzně a Alexandre Mallet ze Zlína.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Zlín moc nebezpečný nebyl, ovšem to se dá říci i o Západočeších. Hra plynula bez nějakého vzrušení až do 35. minuty, kdy z ničeho nic si sám před Kašíkem poradil povedenou kličkou Kantner. Moravané mohli zareagovat při trestu Jiříčka, snížit se jim ale nepodařilo.

Brankář Plzně Miroslav Svoboda.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Domácí zápas zdramatizovali ve 46. minutě. V početní výhodě zatlačili soupeře a střelou z kruhu snížil Honejsek. Pět minut před koncem zápasu měl Zlín ideální šanci vyrovnat v početní výhodě. Nejprve byl vyloučený Jiříček, kterého následoval Budík. Berani se však v přesilovce pět na tři neprosadili. Svobodu v plzeňské brance domácí nepřekonali ani v závěrečné power play, kterou navíc poznamenalo Honejskovo vyloučení.

28. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Honejsek (Okál) - 3. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 35. Kantner (Marcel, F. Přikryl). Rozhodčí: Hradil, Ondráček - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, T. Hanousek, M. Novotný, Ferenc - Flynn, P. Sedláček, Kubiš - Okál, Honejsek, Mallet - Michasenjok, Hejcman, Zabusovs - Karafiát, R. Veselý, Köhler. Trenér: Jenáček.
Plzeň: M. Svoboda - Čerešňák, Kaňák, Jiříček, Graňák, Budík, Kvasnička, Kremláček - M. Lang, Mertl, Dzierkals - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Schleiss, Kodýtek, F. Suchý - Marcel, F. Přikryl, Kantner. Trenéři: Baďouček a Říha.

Souhrn z výsledků:
2.3.2022 45. kolo Brno HC Kometa Brno - HC Olomouc Olomouc Brno - Olomouc Odloženo
20220302T18 : 00:00+0000
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc
1.3.2022 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220301T17 : 30:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
17.2.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo
20220217T18 : 30:00+0000
Sparta vs. K. Vary
Sparta
K. Vary
15.2.2022 42. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice K. Vary - Č. Budějovice Odloženo
20220215T15 : 30:00+0000
K. Vary vs. Č. Budějovice
K. Vary
Č. Budějovice
11.2.2022 49. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno Brno Pardubice - Brno Odloženo
20220211T18 : 00:00+0000
Pardubice vs. Brno
Brno
10.2.2022 45. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec Liberec Vítkovice - Liberec Odloženo
20220210T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice
Liberec
30.1.2022 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
20220130T16 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
Včera 37. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC VERVA Litvínov Litvínov Sparta - Litvínov 3 : 1

Souhrn z kalendáře:
dnes 17 : 00 43. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Pardubice - Olomouc Vsadit
20220126T17 : 00:00+0000
Olomouc
dnes 17 : 30 47. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary K. Vary TV Tipsport Vítkovice - K. Vary Vsadit
20220126T17 : 30:00+0000
Vítkovice
K. Vary
dnes 18 : 00 52. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Kladno - Třinec Vsadit
20220126T18 : 00:00+0000
Kladno
zítra 17 : 30 46. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Plzeň - Pardubice Vsadit
20220127T17 : 30:00+0000
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň
28.1. 17 : 30 46. kolo Č. Budějovice ČEZ Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Č. Budějovice - Třinec Vsadit
20220128T17 : 30:00+0000
Č. Budějovice vs. Třinec
28.1. 17 : 30 46. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - PSG Berani Zlín Zlín TV Tipsport Litvínov - Zlín Vsadit
Litvínov vs. Zlín
Litvínov
Zlín
28.1. 17 : 30 46. kolo Ml. Boleslav BK Mladá Boleslav - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Ml. Boleslav - Olomouc Vsadit
Ml. Boleslav vs. Olomouc
Ml. Boleslav
Olomouc
28.1. 17 : 30 46. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno Kladno TV Tipsport Vítkovice - Kladno Vsadit