Plzeň ukončila sérii porážek a vyhrála v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic prohráli ve 28. extraligovém kole s Plzní 1:4 a jejich výsledková i herní krize pokračuje. Jihočeši nevyhráli v normální hrací době již pětkrát za sebou, Plzeň naopak v úterý svou černou sérii přerušila. Tým trenéra Jiřího Kučery uspěl po čtyřech porážkách.

V otevřeném souboji musel jako první z brankářů zasahovat plzeňský Málek, jenž krátce po úvodním bully vykryl Hüblovu teč po Hudcově nahození. Chábera si poprvé sáhl na kotouč po akci Kracíka s Ludvíkem. Budějovický gólman byl nucen reagovat také na dělovku Čakajíka a následnou střelu v podání juniora Kubalíka.

V desáté minutě zůstal Málek na chvíli otřesen po Brabencově ráně. Ve vlastním oslabení při trestu Čakajíka se osmělil k nebezpečnému výpadu Adamský, vzápětí na protější straně měli obrovskou šanci Hudec s Brabencem, ale Málek skvěle zasáhl pravým betonem. Ve 14. minutě celá pětice Budějovic selhala v defenzivní činnosti a Fabuš si blafákem "vychutnal" nešťastného Cháberu.

Benák trefil tyčku

Druhé dějství zahájili domácí náporem, ale Hřebejkův bekhend ani Mertlova střela k vyrovnání nevedly. Naopak při vyloučení Vágnera zle dotíral na Cháberu hostující Ludvík a při Posmykově trestu dokonce nastřelil tyčku od modré čáry Benák. Tentýž hráč poté nedovoleně hákoval a jeho pobyt za katrem využili Jihočeši k dosažení kýženého gólu.

Po nádherném "ťukesu" mezi Brabencem, Tomanem a Hüblem doklepával do odkryté klece Hudec. Z nenápadné akce však plzeňský Vampola vrátil svému týmu vedení, přestože ho před Cháberou zezadu atakoval obránce Mucha.

Gřegořek neuhlídal Důrase

Domácí poté ustáli 39 vteřin trvající oslabení tři na pět, před nímž si pro nabrání sil vybrali oddechový čas. Veselého trest za podražení v úvodu třetí části hosté přetavili v další úspěšnou trefu. Šťastným střelcem byl Důras, jehož před Cháberou neuhlídal obránce Gřegořek. Závěrečných dvanáct minut se domácí museli obejít bez kapitána Brabence, jehož po zbytečném řečnění poslal sudí předčasně pod sprchy.

Očekávaný nápor Jandačových svěřenců se nekonal, bylo na nic až příliš vidět, že prožívají herní krizi. Smrtící úder jim zasadil hostující kapitán Matějovský, který se po návratu z trestné lavice ocitl v sólovém nájezdu a blafákem oklamal Cháberu. Plzeň tak na jihu Čech uspěla, i když ji chybělo sedm obránců základního kádru.

Mountfield České Budějovice - Lasselsberger Plzeň 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. M. Hudec (V. Hübl) - 14. Fabuš, 33. Vampola (Kracík), 42. Důras (Adamský), 57. Matějovský (Adamský). Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:9, navíc Brabenec (Č. Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4300.
České Budějovice: Chábera - Toman, Gřegořek, Posmyk, Mucha, Vágner, Kutlák - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, Vak, Kotrla - Hřebejk, L. Květoň, Veselý - Gulaš, J. Hanzal, Mertl. Trenéři: Jandač a Kupka.
Plzeň: Málek - Cartelli (21. Boháč), Klaus, Benák, Čakajík, Pulpán, Malinský - Důras, Šindel, Adamský - Vampola, Kracík, Ludvík - Fabuš, Matějovský, Kubalík - Zelenka, Kepl, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý