Zlín - Liberec 1:2Poslední Zlín se rval o body, nakonec ale v extralize opět prohrál

21. Gríger 0 : 1
35. Klepiš 0 : 2
47. Trška 1 : 2

Hokejisté Liberce vyhráli v úterním utkání 21. kola extraligy na ledě posledního Zlína 2:1. Berani se v závěru tlačili za vyrovnáním, vsadili na hru bez brankáře, ale Severočeši odolali i při hře ve čtyřech.

Zleva Tomáš Žižka ze Zlína a brankář Bearnů Daniel Huf.

Berani tentokrát v brance s Danielem Hufem zatlačili soupeře před první komerční přestávkou, Flynn vybídl ke skórování Kubiše, zlínský kapitán ale ve vyložené pozici neuspěl. Další možnost měl Vopelka, proti němu však Kváča zasáhl betonem.

Při Klapkově vyloučení Berani potvrdili dobrý nástup do utkání, gólu se ale nedočkali. Bílí Tygři zapnuli až ke konci třetiny, ani oni ale bezbrankové skóre nezměnili. I proto, že Filippi zblízka minul branku.

Zlepšující se výkon však vyjádřili gólově Liberečtí ihned po pauze. Zlínští trestuhodně propadli v defenzívě, čehož při přečíslení využil zakončující Gríger. Srovnat mohli domácí při dvou početních výhodách, v nich se ale nezmohli ani na střelu a za pískotu publika inkasovali ve 35. minutě podruhé. Od modré čáry vystřelil Kolmann, přičemž mimo dosah Hufa puk nešťastně tečoval domácí Suhrada.

Naději na body si Zlínští vystřelili ve 47. minutě, kdy Trškovo nahození zaplachtilo přesně pod horní tyč. Berani se následně museli bránit při Suhradově vyloučení. Potom ale Zlín sahal po vyrovnání, v závěru dokonce mohl hrát v šesti proti třem, ale nevyrovnal. Okál navíc ve vypjatý moment předvedl gesto fair play a odmítl vyloučení.

21. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Trška (Flynn) - 21. Gríger (A. Najman, Kolmann), 35. Klepiš (Kolmann, Birner). Rozhodčí: Hejduk, Obadal - Kajínek, Axman. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 2903.
Zlín: Huf - Gazda, Mamčics, O. Němec, Žižka, Ferenc, P. Trška, Suhrada - Flynn, P. Sedláček, Kubiš - Okál, Honejsek, Köhler - Vopelka, Hejcman, T. Mikúš - Karafiát, R. Veselý, A. Zbořil. Trenér: L. Jenáček.
Liberec: Kváča - Kolmann, Rosandič, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner - Ordoš, Klepiš, Birner - Gríger, Filippi, A. Najman - Zachar, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka, J. Šír, A. Dlouhý. Trenér: P. Augusta.