Při restartu extraligy Plzeň i Sparta vyhrály. Třinec udeřil v prodloužení

Hokejová Tipsport extraliga se po téměř měsíci opět rozjela. Nejvyšší soutěž nakonec i během koronavirové krize dostala zelenou a v sobotu nabídla čtyři zápasy. Vedoucí Plzeň si upevnila své postavení výhrou nad posledním Litvínovem 4:1. Na druhou příčku se vyšvihla Sparta po jasné výhře 7:1 nad Pardubicemi. Nováček z Českých Budějovice prohrál vyrovnanou bitvu s Karlovými Vary 4:5 a dál čeká na první výhru. Třinec v televizním utkání s Brnem sice promrhal třígólový náskok, ale v prodloužení rozhodl Matěj Stránský o bodu navíc pro Oceláře.

Hráči Sparty se radují ze sedmého gólu proti Pardubicím.

Dosud neporažená plzeňská Škoda slavila pátou výhru za sebou, když v duelu čtvrtého kola nedala Litvínovu šanci. Hlavním hrdinou hostů se stal dvougólový střelec Tomáš Mertl. Trápící se domácí ani tentokrát nedosáhli na první extraligový bod v sezoně. Jediný gól Severočechů vstřelil až v úplném závěru za dávno rozhodnutého stavu Oskars Cibulskis.

Střelecky při chuti byli sparťané, kteří si připsali čtvrtou výhru v řadě. Po bezbrankové první třetině spustili v utkání pátého kola proti Pardubicím kanonádu. Tu dvěma góly řídili Andrej Kudrna a Robert Říčka. Lukáš Pech zaznamenal hned tři asistence. Pardubice jsou po porážce dál předposlední s dvoubodovým odstupem na Vervu.

Z gólu se radují hráči Sparty (zleva) Lukáš Pech, autor branky Andrej Kudrna a Jan Buchtele. Vpravo brankář Pardubic Milan Klouček.

Chudou dvoubodovou sbírku nerozšířil ani nováček z Českých Budějovic, který dál čeká na první výhru. Motor sice v zápase čtvrtého kola nad Karlovými Vary dvakrát vedl, jenže Energie dvěma slepenými góly Jakuba Lauka a Petra Koblasy v závěru strhla vítězství na svoji stranu.

Zleva Pavel Pýcha z Českých Budějovic a Ondřej Beránek z Karlových Varů.

V předehrávce 14. kola si Třinec v souboji s Brnem vytvořil třígólový náskok, ale Kometa nesložila zbraně a Vincour pouhých devět sekund před vypršením základní hrací doby svou druhou trefou večera poslal zápas do prodloužení. V něm ale naklonil misky vah na domácí stranu Matěj Stránský.

Hokejová Tipsport extraliga
5. kolo
Sparta - Pardubice 7:1
Branky: 23., 35. Kudrna, 29. Buchtele, 34. Vitouch, 42., 54. Říčka, 47. Zikmund - 26. Paulovič
4. kolo
Litvínov - Plzeň 1:4
Branky: 59. Cibulskis - 19., 32. Mertl, 27. Kodýtek, 46. Musil
4. kolo
České Budějovice - Karlovy Vary 4:5
Branky: 17. Karabáček, 26. Novák, 29. Christov, 48. Beránek - 15. Vondráček, 19. Černoch, 44. Flek, 55. Lauko, 56. Koblasa
14. kolo
Třinec - Brno 4:3 v prodloužení
Branky: 27. Chmielewski, 31. Vrána, 33. Zadina, 62. M. Stránský - 38. a 60. Vincour, 37. Střondala