Růžičkova kulišárna i drzost rodáka z Barcelony. Vyberte nejkrásnější extraligový gól

Hokejová extraliga má za sebou třetí čtvrtinu základní části a Sport.cz vám po ní nabízí hitparády nejlepších zákroků gólmanů, nejkrásnějších gólů a také zajímavých kuriozit. Nyní přicházejí na řadu gólové parády, v anketě pod článkem můžete hlasovat, která z pěti branek se vám od 27. do 39. kola líbila nejvíce. Ve výběru jsou zkušení borci i dravé mládí.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Vyberte nejkrásnější extraligový gólVideo: Tipsport Extraliga / BPA

1) Jaromír Pérez (Bílí Tygři Liberec)

Osmnáctiletý liberecký forvard Jaromír Pérez (vlevo) v utkání proti Olomouci.

Mít tolik zdravé drzosti už v 18 letech jako Jaromír Pérez? To by chtěl mít každý mladý hokejista. Rodák z Barcelony, který má španělského otce a křestní jméno obdržel na počest legendárního Jágra, prožívá debutovou sezonu v extralize. V libereckém dresu zatím zapsal tři góly, ten v derby do sítě Mladé Boleslavi byl rozhodně nejpovedenější. Pérez si udělal z bránícího Bernada dobrý den, odstavil si i Jánošíka a s přehledem zakončil. Pečetil tak výhru Bílých Tygrů 4:1.

2) Martin Růžička (HC Oceláři Třinec)

Martin Růžička z Třince se raduje z vítězného gólu do sítě Českých Budějovic.

Třinecký forvard Martin Růžička ve 38 letech patří k matadorům, ale pořád je jednou z největších hvězd soutěže. Rekordman Ocelářů prokázal své zkušenosti v prodloužení duelu proti Českým Budějovicím. S pukem vyjel z útočného pásma a všichni soupeři očekávali zpětnou přihrávku, Růžička však udělal několik rychlých kroků, očůral naprosto všechny včetně Milana Gulaše a svou akci završil přesnou ranou zápěstím.

3) Jindřich Abdul (HC Verva Litvínov)

Litvínovský útočník Jindřich Abdul.

Nejhezčí kombinaci ve třetí čtvrtině základní části předvedli hokejisté Litvínova. Tři naprosto přesné přihrávky v rozmezí tří sekund vyšachovaly českobudějovickou defenzivu. Demel posunul puk na Ondřeje Kašeho, jenž přihrál na pravý kruh Kirkovi. Ten se s kotoučem nádherně obtočil a zadovkou našel před brankou Jindřicha Abdula, který už měl snadnou práci. Tahle kombinace na 2:1 neměla chybu, Verva nakonec zvítězila 4:3 v prodloužení.

4) Jakub Klepiš (Rytíři Kladno)

Kladenský útočník Jakub Klepiš (vpravo) na ilustračním snímku.

Fanoušci Kladna si od prosince neužili příliš radosti. Výjimkou bylo utkání na ledě Liberce, kde se Rytíři nad očekávání rozstříleli a zvítězili 8:4. Sedmý gól Středočechů vstřelil po nádherné individuální akci Jakub Klepiš. Už 39letý borec si vzal puk na červené čáře, obkroužil Melancona a pak si hravě obhodil bránícího Rychlovského. A koncovka rovněž úspěšná, bekhendové zakončení propadlo za Bowa.

5) Milan Gulaš (Banes Motor České Budějovice)

Českobudějovický kanonýr Milan Gulaš.

Tahle liga je pro starý! Další fantastická individuální akce a znovu u toho byl velezkušený borec. Českobudějovický útočník Milan Gulaš i ve 38 letech stále patří ke hvězdám extraligy, což potvrdil i ve vánočním utkání proti Olomouci. V útočném pásmu u levého mantinelu předvedl rychlou brzdu, frnkl bránícímu Andělovi, suverénně se natlačil před branku, položil si Konráda a zavěsil kotouč pod horní tyčku. Parádním gólem pomohl Motoru k výhře 4:0.

Kdo vstřelil nejkrásnější gól třetí čtvrtiny hokejové extraligy?