Sparta poprvé v sezóně porazila Liberec

Hokejisté pražské Sparty porazili v pátečním zápase 38. extraligového kola Liberec 2:0. Úřadující mistr tak poprvé v sezoně přehrál aktuálně vedoucím tým soutěže. Hostům nepomohl k úspěchu ani výborný výkon brankáře Milana Hniličky, kterého překonal pouze se štěstím Tomáš Netík. Jeho protějšek Tomáš Duba podruhé v sezóně udržel čisté konto.

Zápas ambiciózních týmů nabídl v úvodu hodně opatrný hokej. Mírně navrch měli po pár minutách sparťané, ale Hnilička všechny jejich pokusy v pohodě kryl. Hosté se mohli poprvé připomenout v přesilové hře při vyloučení Vrbaty, na Dubu však prakticky nevystřelili.

Do první větší šance se tak dostal až v 16. minutě Vykoukal, osamocen před libereckým gólmanem však nestihl ideálně zakončit. O pár vteřin později se však fanoušci domácích dočkali, když Netík tečoval - zřejmě neúmyslně rukavicí - přihrávku Kratěny za Hniličkova záda.

Bílí Tygři se sice od druhého dějství v útoku více osmělovali, ale přesto více než osm tisíc diváků sledovalo spíše taktickou partii než strhující drama. Vyrovnat mohl ve 27. minutě Podkonický, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Kratěna, jenž trefil tyč, a Netík. Druhý gól mohli přidat i Langhammer a Hlinka, Hnilička byl ale pozorný.

Reprezentační gólman se vyznamenal i při přesilovce Severočechů. Krstev ztratil na útočné modré puk a nejproduktivnější hráč soutěže se dostal do samostatného nájezdu. Hnilička jeho střelu zastavil a o pár vteřin mu proti Tonovi pomohl faulující Šachl. Hned ve 41. minutě mohl přidat uklidňující gól Dragoun, ale bezprostředně po buly trefil jen tyč.

Když se poté neprosadil Sivek s Hlaváčem a na druhé straně Procházka, dospěl duel do power play. Liberecký risk však potrestal druhým gólem Hlinka.

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávka: 16. Netík (O. Kratěna), 60. J. Hlinka. Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8174.
Sparta Praha: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Zdráhal - Hromas, Vrbata, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Liberec: Hnilička - Rýgl, Jiruš, Čutta, Krstev, Žabka, Zíb, Kočí - Vaic, Podkonický, V. Novák - Dušek, Plodek, Víšek - L. Čermák, Šachl, Pletka - S. Procházka, Pabiška, O. Hruška. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.