Pardubice skolily ve šlágru Spartu a vládnou extralize. Slaví i Litvínov, Motor a Třinec

Hokejisté Pardubic porazili ve šlágru 16. kola pražskou Spartu 4:3 a nadále zůstávají v čele extraligy. Litvínov přestřílel v divokém utkání brněnskou Kometu 6:3 a na druhé příčce dýchá Dynamu s jednobodovou ztrátou na záda. České Budějovice, které čekaly osm kol na plný bodový zisk, otočily duel s Plzní a zvítězily 4:1. Mistrovský Třinec otočil utkání v Liberci a zdolal Bílé Tygry 3:1, bodoval tak poosmé za sebou. Gólové akce, nejzajímavější momenty i sestřihy ze všech utkání sledujte na webu Sport.cz.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Pardubice - Sparta, debata trenéra s rozhodčímVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Šlágr kola nabral v Pardubicích neuvěřitelné obrátky hned od úvodního buly. Již po 61 sekundách domácí využili přesilovku, ale Buchtele okamžitě ve vlastním oslabení srovnal. Radost z vyrovnání Spartě vydržela pouze 56 sekund. Říčka svým druhým zásahem opět strhl vedení na stranu Dynama. Ovšem ihned po buly se dostal do šance Chlapík a překonal Willa podruhé. Neskutečný úvod uzavřela trefa Ciencaly z páté minuty, po které zamířil gólman Pražanů Kovář na střídačku.

Ve druhé třetině se střelci odmlčeli, ale start poslední části nabídl dvě branky v rozmezí 74 sekund, po jedné na každé straně. Ta Kautova z 45. minuty se ukázala jako vítězná. Dynamo tak před více než deseti tisíci diváky vrátilo Pražanům porážku ze třetího kola (3:4 po nájezdech) a nadále vládne extraligové tabulce. Sparta zůstává třetí

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Sparta Praha 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa měla na severu Čech vynikající nástup a již v páté minutě šla do vedení. Domácí Verva však ještě před úvodní sirénou otočila skóre a ve druhém dějství dalšími dvěma zásahy odskočila na rozdíl tří branek. Třetí třetina přinesla rychlé snížení a posléze i kontaktní trefu Komety. Naděje Brna na bodový zisk ovšem utnul v 52. minutě Hlava. Litvínov zvítězil 6:3 a doma uspěl i v desátém utkání sezony. Kometa vyšla po sérii čtyř zápasů poprvé bodově naprázdno.

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Kometa Brno 6:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po bezbrankové úvodní části poslal Plzeň do vedení svým prvním extraligovým gólem devatenáctiletý Jakub Šiler. Z vedení se však Západočeši neradovali dlouho, a ještě před druhou přestávkou Motor otočil skóre. Ve 44. minutě přidali Jihočeši pojistku a trefou do prázdné branky vítězství zpečetili. Motor výhrou 4:1 ukončil osmizápasové čekání na zisk plného počtu bodů a drží se na sedmé příčce tabulky. Plzeň je desátá.

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Škoda Plzeň 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Fanoušci v Liberci se dočkali první trefy až ve 32. minutě, kdy Bílé Tygry poslal do vedení Bulíř. O minutu později jásala Home Credit Arena podruhé. Branka Birnera ovšem po konzultaci s videorozhodčím uznána nebyla a Oceláři místo dvougolové ztráty dokázali o pouhých 19 sekund později vyrovnat. Ve třetí části pak Voženílek a Pánik dokonali třinecký obrat. Mistr tak aktuálně drží nejdelší extraligovou sérii, když bodoval již poosmé v řadě.

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Oceláři Třinec 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel poslední Mladé Boleslavi s Hradcem Králové se z důvodu velké marodky Bruslařského klubu nehrál. Oba soupeři hledají náhradní termín.