Sparta zničila díky brankám v závěru Vsetín 6:1

Hokejisté pražské Sparty porazili v 15. extraligovém kole Vsetín 6:1, když o svém třetím vítězství za sebou rozhodli až v závěrečných jedenácti minutách, kdy vstřelili čtyři branky. Úřadující mistr i díky čtyřem využitým přesilovým hrám oplatil Vsetínu porážku z první čtvrtiny základní části.

Sparta začala proti svému neoblíbenému soupeři z posledních sezon aktivně, ale brankově se prosadila až v deváté minutě. Do té doby držel finský gólman Vehviläinen, který zaskočil za zraněného Štefla, čisté konto. Jako první jej překonal po rychlém přečíslení Netík, jenž za jeho záda nadvakrát protlačil puk po Sivkově přihrávce. Relativní klid na hokejky domácích poté přidal v přesilové hře nejproduktivnější hráč soupeře Hlinka, jenž svým sedmým gólem potrestal Demelův faul.

Na přelomu třetin však domácí nevyužili 78 vteřin trvající výhodu dvou hráčů a hosté začali zlobit. Valachům ke zlepšenému výkonu pomohly i čtyři změny v sestavě, které trenéři Vlach s Kopřivou udělali. Ve 26. minutě byl blízko snížení jeden z nových hráčů - Hubáček. Salfický však jeho pokus zlikvidoval a čisté konto udržel i při následné 53 vteřin dlouhé vsetíneké přesilovce pěti proti třem. Sparťanského gólmana nepřekonal ani v další početní výhodě důrazný Demel.

A hostům se nakonec podařilo potrestat ležerní hru domácích, kteří po dvoubrankovém vedení značně polevili. Černoškův faul využil ke snížení Grill. Vsetínští mohli po zmatcích v obraně domácích dokonce několikrát vyrovnat, ale udeřilo na druhé straně. Vehviläinena prostřelil od modré čáry Ptáček a vrátil Spartě dvoubrankové vedení.

O zisku tří bodů úřadující mistr rozhodl v sérii vyloučeních. Čtvrtý gól přidal Hlaváč, jenž přesně zakončil své sólo bezprostředně po návratu z trestné lavice. Více než 6000 diváků, téměř třikrát tolik než jich přišlo na Vsetín do slávistické Sazka Areny, ještě potěšili Sivek a Netík, kteří potřebovali na dvě branky jen šest vteřin.

Sparta Praha - Vsetínská hokejová 6:1 (2:0, 0:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 9. Netík (Sivek), 11. J. Hlinka (Ptáček), 50. Ptáček (J. Hlinka), 54. Hlaváč (Sivek), 56. Sivek (P. Ton), 56. Netík (Štrba) - 44. Grill (Stantien). Rozhodčí: Homola - Machálek, Škach. Vyloučení: 6:9. Využití: 4:1. Diváci: 6043.
Sparta Praha: Salfický - Ptáček, Tabaček, Jan Hanzlík, Vykoukal, Benýšek, Černošek, Stehlík (42. Protivný) - Vrbata (41. Pohanka), J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Netík, Sivek, Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Vsetín: Vehviläinen - Hrabal, Kučný, Galvinš, Ostrčil (21. Štach), Horák, Bolf - Dubec, Stantien, Demel - Davídek (21. Grill), Berzinš, Rob - D. Květoň (23. Škoda), Sakrajda, Sabol - od 23. navíc R. Hubáček. Trenéři: Vlach a Kopřiva.