Tomas prodloužil vítěznou sérii třineckých hokejistů

TŘINEC

Zlínský hokejista Róbert Tomík dal v pátečním extraligovém utkání v Třinci tři branky za deset minut, ale na výhru to stejně nestačilo. Hrdinou zápasu se totiž stal jiný slovenský forvard Roman Tomas, který Ocelářům v první minutě prodloužení zajistil páté vítězství za sebou. Čtyři góly dali domácích v přesilových hrách.

Nástupce zraněného zlínského brankáře Murína Čech neudržel čisté konto ani minutu. Domácí svou silnou zbraní udeřili poprvé už po 54 sekundách, když Kudrnovu střelu vyrazil Čech před Martynka, který ve skrumáži puk propasíroval za brankovu čáru. Oceláři využili hned první početní výhodu.

V přesilovkách se tým kouče Jiříka momentálně vyžívá. Hned v další měl gól na hokejce Korhoň, ale prosadil se až Polanský, který během převahy pět na tři překvapil Čecha střílenou přihrávkou z ostrého úhlu. Zlín toho divákům v první části v útočném pásmu moc neukázal. Do největší šance se paradoxně v oslabení dostal Kašpařík, ale Daneček zastavil jeho sólo i obtížnou střelu dojíždějícího Záhorovského.

Tomas tečí využil čtvrtou přesilovku

Rozpaky však hosté bleskově rozptýlili po návratu ze šaten. Do druhé třetiny vpadli rázně a za necelých deset minut otočili stav. Vše zařídil Tomík, který třikrát prakticky z identických situací vracel odražený puk z brankoviště za Danečkova záda. I Zlín dal první dva góly z přesilovek, třetí pouze pět sekund poté, co vyloučený Bartoň skočil zpátky na led. Třinci se zle vymstil nedůraz před brankou. Náhlá změna stavu jej úplně vyvedla z tempa, stěží pronikal před Čecha, který však v 35. minutě přece musel zakročit proti Skořepově nájezdu.

Karta se znovu obracela podle toho, který z týmů hrál v přesile. Zlínští pykali v třetím dějství třikrát v rychlém sledu, soupeř je logicky sevřel a z tlaku se urodilo vyrovnání, o které se postaral Výtisk tečí Peterkovy přihrávky. Oceláři z euforie málem vytěžili zvrat, ale Tomas zblízka minul.

Hosty ze sedla srazil až Korhoň: tři minuty před koncem ve vzduchu lízl Tomasovu ránu a využil čtvrtou přesilovku, jíž dal domácím faulující hrdina Tomík. Jenomže za sedmnáct sekund už bylo po třinecké radosti. Nesoustředěného protivníka ztrestal Záhorovský a vynutil si prodloužení. To ale trvalo jen 38 sekund. Zlínská obrana chybovala ve vlastním pásmu, puku se zmocnil Polanský a křížným pasem připravil rozhodující trefu pro Tomase.

Oceláři Třinec - Hamé Zlín 5:4 v prodl. (2:0, 0:3, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Martynek (Kudrna), 14. Polanský (Tesařík), 48. Výtisk (Peterek), 57. Korhoň (Tomas), 61. Tomas (Polanský) - 23. Tomík, 30. Tomík (Hamrlík), 32. Tomík (Hamrlík), 58. Záhorovský (L. Galvas). Rozhodčí: Homola - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:13. Využití: 4:2. Diváci: 2604.
Třinec: L. Daneček - Tesařík, Výtisk, Pácal, Frolo, Kroupa, Bartoň - Razingar, Skořepa, Zálešák - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Marušák, L. Galvas, Horáček, Lučka - Melenovský, Leška, Tomík - Kristek, M. Čech, Rachůnek - Mokrejš, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.