Hlavní obsah

Útočník Pech prodloužil kontrakt s Českými Budějovicemi do roku 2025

14. 3. 2023 11:19

Hokejový útočník Lukáš Pech prodloužil o rok smlouvu s Českými Budějovicemi, které si pojistily jeho služby až do konce sezony 2024/25. Naopak předposlední tým uplynulého ročníku extraligy opouštějí forvardi Michal Vondrka, Martinš Dzierkals, Jakub Strnad, Vojtěch Tomeček, Tomáš Čachotský, Adam Raška, Václav Karabáček a obránci Stuart Percy, Kristofers Bindulis a Petr Šenkeřík. Informoval o tom klubový web.

Foto: Václav Pancer, ČTK

Lukáš Pech z Českých Budějovic při utkání s Pardubicemi.

Článek

Devětatřicetiletý Pech byl v uplynulé sezoně se 46 body z 49 utkání nejproduktivnější hráčem Motoru a celkově se zařadil na 8. místo. S 38 asistencemi se stal poprvé v kariéře nejlepším nahrávačem extraligy. Do Českých Budějovic přišel předloni po osmiletém působení v pražské Spartě a uzavřel tříletý kontrakt.

V extralize má jihlavský odchovanec a bývalý hráč na kontě 1054 zápasů a 738 bodů za 268 gólů a 470 asistencí. S Karlovými Vary vyhrál v roce 2009 extraligu a v dresu Sparty v sezoně 2016/17 ovládl kanadské bodování. V české reprezentaci má na kontě 16 zápasů a dvě vstřelené branky.

Čtyřicetiletý Vondrka, jenž se do mateřského klubu vrátil předloni z Pardubic, naopak po konci smlouvy v Motoru pokračovat nebude stejně jako o rok starší Čachotský, který vypomáhal na jihu Čech z prvoligové Jihlavy. Po roce se loučí Lotyš Dzierkals, Strnad i Tomeček.

Raška se do Motoru, za který hrál v předešlých dvou sezonách, vrátil na konci ledna po působení v britském celku Sheffield Steelers a v Kometě Brno. Karabáček hrál v Českých Budějovicích od sezony 2018/19 a na konci ledna odešel na hostování do prvoligové Jihlavy.

V útoku mají stále platné kontrakty kapitán Milan Gulaš, Zdeněk Doležal, Martin Hanzl, Josef Koláček a Jakub Valský. Opci Motor uplatnil na Tomáše Chlubnu a nové smlouvy uzavřeli také Filip Přikryl, Matěj Toman a Lukáš Vopelkova.

Po dvou letech opouští České Budějovice opora zadních řad Kanaďan Percy, který přišel z finského celku Sport Vaasa a před pokračováním v Motoru dá přednost jinému angažmá v extralize. Po stejně dlouhé době se loučí i Lotyš Bindulis, jenž do Motoru zamířil z německého Krefeldu a podle klubovému webu bude jeho smlouva k poslednímu dubnu ukončena.

Kontrakty mají v defenzívě Ondřej Kachyňa, Jan Štencel a po využití opce Motoru také Roman Vráblík a Mikuláš Hovorka "V obraně dojde k velkým změnám a chystají se příchody minimálně tří velmi zkušených beků," uvedl klubový web.

Motor, na jehož lavičce skončil po sezoně hlavní kouč David Čermák a jeho nástupcem se stal Ladislav Čihák, si také s předstihem zajistil další angažmá gólmanů Dominika Hrachoviny, Jana Strmeně a Štěpána Malečka.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.