Zoufalství Komety se prohlubuje, Kladno poprvé slaví! V extralize už není stoprocentní tým

Po třetím kole už nemá hokejová extraliga ani jeden bodově stoprocentní tým. Hradec Králové poprvé ztratil při porážce 1:2 po samostatných nájezdech s Mladou Boleslaví. A Karlovy Vary zaváhaly v Olomouci, kde nakonec prohrály přestřelku 3:4. Hradec je tak nyní až na třetím místě se stejným bodovým ziskem jako první Sparta a druhé Pardubice. Zoufalá začíná být už situace Brna. Kometa je totiž po domácí porážce 2:3 s Litvínovem bez bodu a poslední. Z první výhry se naopak raduje podceňované Kladno, která vyhrálo ve Vítkovicích 3:2 po nájezdech. České Budějovice vydřely hubenou výhru 1:0 v Plzni.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Vítkovice - Kladno, Jágrova mukaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sport.cz vám nabízí nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasů.

Kladenští Rytíři si vychutnali první vítěznou radost v sezoně především díky skvělému výkonu brankáře Bowa a zkušenému útočníkovi Plekancovi, který se nejprve prosadil v úvodní třetině vyrovnávací trefou na 1:1 a za nerozhodného stavu 2:2 po prodloužení pak jako jediný uspěl v rozstřelu.

SESTŘIH: HC VÍTKOVICE RIDERA vs. Rytíři Kladno 2:3 SNVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na nájezdy došlo i v Hradci Králové a i tam se po nich radovali hosté. Ti šli do vedení ve druhé třetině, kdy se v přesilovce trefil Järvinen.

Za domácí záhy srovnal rovněž v početní výhodě Okuliar, jenž v minulém kole nasázel proti Liberci hattrick.

Slovenský forvard se prosadil i v rozstřelu, ale na následující Bernardův zásah už domácí odpovědět nedokázali. Bruslaři si tak připsali první výhru i vůbec první bodový zisk.

SESTŘIH: Mountfield HK, a.s. vs. BK Mladá Boleslav 1:2 SNVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Až dosud stoprocentní Karlovy Vary vyšly na Hané naprázdno, přestože v zápase dvakrát vedly. O výhře Olomouce rozhodl v závěru v přesilovce Knotek.

Kohouti i díky dvěma gólům Navrátila slaví druhou výhru v této sezoně.

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Energie Karlovy Vary 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Cingel vstřelil vůbec první gól Komety v této sezoně, kterým poslal domácí v osmé minutě duelu s Litvínovem do vedení. Tím ale euforie v Brně skončila. Hostující Abdul totiž dvěma góly pomohl k obratu a druhému vítězství Vervy za sebou.

Kometa se s nulovým bodovým ziskem osamostatnila na posledním místě tabulky.

SESTŘIH: HC KOMETA BRNO vs. HC Litvínov 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňští hokejisté se v úvodním kole namlsali výhrou nad obhájcem titulu, ale následně vyšli naprázdno v Litvínově a bez bodu skončili i na svém stadionu, kde dokonce nevstřelili ani gól.

Motoru tak stačila na západě Čech jediná trefa, o níž se postaral na začátku druhé třetiny z dorážky Hovorka. Brankář Hostů Hrachovina pochytal všech 25 střel a svým čistým kontem pomohl Jihočechům ke druhé výhře za sebou.

SESTŘIH: HC ŠKODA PLZEŇ vs. HC Motor České BudějoviceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třetí kolo Tipsport extraligy
Plzeň - Č. Budějovice 0:1
Branka: 22. Hovorka
Vítkovice - Kladno 2:3 v nájezdech
Branky: 6. Fridrich, 13. Kalus - 11. Plekanec, 35. Bláha, rozhodující nájezd Plekanec
Brno - Litvínov 2:3
Branky: 8. Cingel, 51. Pospíšil - 15. , 45. Abdul, 35. Kirk
Hr. Králové - Mladá Boleslav 1:2 v nájezdech
Branky: 38. Okuliar,- 31. Järvinen, rozhodující nájezd Bernard
Olomouc - K. Vary 4:3
Branky: 31., 39. Navrátil, 56. Řezníček, 58. Knotek - 22. Gríger, 53. Plutnar, 54. Rachůnek

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.