Vary porazily v prodloužení Spartu

KARLOVY VARY

Karlovarská Energie povzbuzená nečekanou středeční výhrou ve Zlíně vyrukovala v pátek na Spartu s velmi aktivním napadáním a častou střelbou. Obrana Pražanů dokázala náporu soupeře odolávat jen pět minut. Přesilovku využil dorážkou Němcovy rány Kumstát a karlovarská ofenziva tak dostala další impuls.

Salfický čelil jen v první třetině dvaceti střelám, pořádně se zapotil především při pokusu Procházky z kruhu a hodně práce měl I únikem dvojice Košťál-Kumstát.

Proti dorážce Pecha byl už ale bezmocný. Druhá třetina již byla o poznání vyrovnanější a za svou snahu byli sparťané odměněni. Nepříliš tvrdá střela Tona proskočila Mensatorovi mezi betony. Další pohroma pro domácí přišla záhy, když musel mladý gólman pro zranění střídat. Náhradník Sáblík neodolal při střele Hlaváče, ale domácí rozradostnil v nastavení Dobroň.

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Mrzí nás, že jsme v závěru inkasovali, ale za dva body jsme rádi."

František Výborný, trenér Sparty: "Věděli jsme, že soupeř hraje urputně a bojovně, na nás ležela tíha porážky s Plzní, ale nakonec jsme neodehráli zlé utkání."

Energie Karlovy Vary - Sparta Praha 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Kumstát (Duben), 14. Pech (Zaťovič), 65. Dobroň (Chrenko) - 37. P. Ton (O. Kratěna), 58. P. Ton (Hlaváč). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Diváci: 3520.
Karlovy Vary: Mensator (39. Sáblík) - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Milan Procházka, Chrenko, Vondrka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Sparta Praha: Salfický - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Tabaček, Černošek, Benýšek, Mrázek, Protivný - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Netík, Sivek, Hlaváč - Dragoun, Langhammer, Hromas. Trenéři: Výborný a Jelínek.