Hlavní obsah

Vejvodův senzační návrat do Kladna. Rytíře převezme jako trenér

Chystá se překvapivý návrat kladenské legendy na extraligovou scénu. Měsíc po svých 50. narozeninách a po čtvrtstoletí prožitém ve Švédsku se Otakar Vejvoda, hokejový mistr světa z roku 1996, objevil zpátky ve svém mateřském klubu. Bývalý útočník, který posledních sedm let trénoval ve švédském Lidingö juniorku, převezme Rytíře jako kouč a může tak navázat na práci svého otce, jenž velel kladenské střídačce na přelomu tisíciletí.

Foto: Michal Doležal, ČTK

Bývalý útočník Otakar Vejvoda bude hlavním trenérem hokejistů Kladna.Foto: Michal Doležal, ČTK

Článek

Klub hrajícího majitele Jaromíra Jágra zatím informace ČTK oficiálně nepotvrdil. „Buďte trpěliví. Na příští týden chystáme tiskovou konferenci, kde přestavíme nový realizační tým, podobu soupisky i další novinky," řekl kladenský mluvčí Lukáš Jůdl.

Vejvoda už ale ve středu vedl část týmu ještě bez Jágra či kapitána Tomáše Plekance a dalších opor na tréninku na ledě v Mělníku, kterým si Rytíři zpestřili stále ještě probíhající suchou přípravu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Kapitán Kladna Tomáš Plekanec.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Nechyběli tam ani asistenti Jiří Burger, který u týmu pokračuje, a Miroslav Mach, jenž naposledy působil jako trenér v prvoligovém Ústí nad Labem. Tito dva už vedli kladenské mužstvo v letní období před Vejvodovým příletem.

Foto: Milan Malíček, Právo

Otec mistra světa z roku 1996 a někdejší trenér Kladna Otakar VejvodaFoto: Milan Malíček, Právo

Dosavadní lodivod Rytířů David Čermák, jenž provedl mužstvo úspěšně baráží, bude v nové sezoně asistentem kouče Jaroslava Modrého v Českých Budějovicích. „Už byl čas změnit vzduch. Za čtyři roky v Kladně to každý rok bylo buď o tom, že se musíme vyhnout sestupu, anebo potřebujete postoupit. Tlak jako blázen," vysvětluje.

Vejvoda zůstal ve Švédsku po svém posledním angažmá v AIK Stockholm, kam s reprezentačními spoluhráči Pavlem Paterou a Martinem Procházkou odešel před sezonou 1996/97. Už během ní Vejvodu poprvé přepadly velké zdravotní komplikace s růstem svalů, hráčskou kariéru musel kvůli mučivým bolestem v pouhých šestadvaceti letech ukončit. Kdykoli se pokusil o návrat na led, vždycky ho zastavilo nějaké zranění.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Hokejisté Kladna oslavují gól.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Nestál pak o mediální pozornost. Vzal za svůj švédský styl života a převzal i tamní styl hokejové přípravy. Jako mládežnický trenér se ukázal velmi vnímavý, vedl i několik svých krajanů včetně Šimona Marhy či Jakuba Altrichtera. Pavel Patera, někdejší centr slavné Blue Line, se navíc nyní stal trenérem Sparty a souboj tradičních rivalů dostane po Vejvodově převzetí Kladna nezvyklý přesah i na střídačce.

Práce na rekonstrukci zimního stadionu výrazně pokročily a vše směřuje k tomu, že proběhne na konci srpna kolaudace, kdy bude vedle střechy a renovace zázemí hotová i ledová plocha. Premiéru by měla zažít 7. září v rámci přátelského zápasu s Libercem.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jaromír Jágr během utkání se Spartou.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Do té doby si však Rytíři musejí vystačit se stadiony v okolí, hned v prvním přípravném zápase 9. srpna přivítají v Příbrami budějovický Motor. O dva dny později se Kladno představí v Berouně, kde vyzve pražskou Spartu.

Reklama

Související témata:
Vejvoda
O2 TV Sport 3 : 1 Třinec - Sparta 3 : 1 dohráno
20230324T19 : 00:00+0100
Třinec vs. Sparta
Třinec vs. Sparta
Třinec
Sparta
ČT sport 1 : 2 Liberec - Hr. Králové 1 : 2 dohráno
20230324T17 : 00:00+0100
Liberec vs. Hr. Králové
Liberec vs. Hr. Králové
Liberec
Hr. Králové
ČT sport Vítkovice - Brno dnes 17 : 00
20230325T17 : 00:00+0100
Vítkovice vs. Brno
Vítkovice vs. Brno
Vítkovice
Brno
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •