Litvínov - Třinec 1:2 PPVerva trápila mistra, výhru Ocelářů trefil Marcinko

16. Růžička 0 : 1
26. Estephan 1 : 1
61. Marcinko 1 : 2

25. 11. 2022 20:06Aktualizováno 25. 11. 2022 20:39

Hokejisté Třince zvítězili ve 22. extraligovém kole v Litvínově 2:1 v prodloužení a svého soupeře zdolali pošesté v řadě. Oceláři vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů a upevnili si čtvrté místo. Gólem a nahrávkou se na tom v přesilovkách podíleli útočníci Martin Růžička a Tomáš Marcinko, který po 31 vteřinách rozhodl prodloužení. Verva doma prohrála po čtyřech výhrách a zůstala dvanáctá.

Zleva Tomáš Marcinko z Třince, Janis Jaks z Litvínova a brankář Litvínova Denis Godla.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

V úvodu utkání třinecký útočník Roman zamířil vedle. Jeho spoluhráč Marcinko v deváté minutě nepřekonal forhendem domácího brankáře Godlu. Šance si vytvořila i Verva. Gólman Mazanec si však poradil s Kudrnovým zakončením a Wesley vypálil vedle.

Zatímco v první části byl poměr střel téměř vyrovnaný, ve druhé Litvínov obhájce titulu přestřílel. Přesto oba celky vstřelily po jedné brance. Abdul s Gutem jeli sami na Mazance, ale prvního jmenovaného fauloval při střele Hrehorčák a domácí dostali možnost trestného střílení. Zodpovědnost na sebe vzal Estephan, jenž střelou k tyči v čase 26:00 otevřel skóre. Kanadský útočník vstřelil sedmý gól v sezoně a zaokrouhlil počet bodů na dvacet.

Za Oceláře odpověděl v 36. minutě v početní výhodě rovněž jejich nejproduktivnější hráč. Hrňa nabil na střelu z kruhu Růžičkovi a třinecký kapitán dvanáctým zásahem v ročníku vyrovnal. Litvínovským mohl vrátit vedení v dalším oslabení Straka, jenže sám před Mazancem neuspěl.

Hokejisté Litvínova hostili ve 22. kole Tipsport extraligy TřinecFoto: Ondřej Hájek, ČTK

Ve třetí třetině naopak měli více ze hry Slezané, gól však nevstřelili. Ve 47. minutě mohl dokonat obrat Chmielewski, jenže z dorážky do poloodkryté branky zamířil vedle.

V závěru poslední dvacetiminutovky byl ale vyloučen domácí kapitán Sukeľ a hosté si přenesli přesilovou hru do prodloužení. V něm Růžička našel u tyče Marcinka a slovenský útočník pátou trefou v sezoně vyzrál na krajana Godlu. Oceláři venku bodovali i v osmém zápase tohoto extraligového ročníku.

22. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Estephan z trest. střílení - 36. M. Růžička (Hrňa, Marcinko), 61. Marcinko (M. Růžička, Daňo). Rozhodčí: A. Jeřábek, Úlehla - Ondráček, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 3469.
Litvínov: Godla - D. Zeman, Zile, Jaks, Strejček, Wesley, Demel, Freibergs - Abdul, M. Sukeľ, Kudrna - P. Zdráhal, Estephan, Š. Stránský - Hlava, Gut, P. Straka - Havelka, Berka, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Kurovský - Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski - Hrňa, Dravecký, Buček. Trenér: Moták.