Vítězná série Mountfieldu pokračuje! Kometa dostala doma výprask, Kladno padlo

Už na sedm utkání natáhli hokejisté Hradce Králové vítěznou sérii v Tipsport extralize, které i nadále vládnou. Mountfield ale tentokrát urval v Mladé Boleslavi výhru 3:2 až v samostatných nájezdech a v neúplné tabulce má před mistrovským Třincem náskok dvou bodů. V dalších úterních zápasech 55. kola zvítězila Plzeň nad Vítkovicemi 3:1, brněnská Kometa podlehla na vlastním ledě Litvínovu vysoko 1:5, Pardubice podlehly Liberci 1:2 a Kladno prohrálo v Olomouci 1:4.

Litvínovský Richard Jarůšek před brněnskou brankou.

Dvougólový náskok Hradci tentokrát k výhře za tři body nestačil, Středočeši dokázali ztrátu smazat a vynutili si prodloužení a následně i samostatné nájezdy. V nich se střelci hostí blýskli: postupně se trefili Lev, Oksanen, McCormack i Cingeľ a odvezli si bonusový bod navíc.

Hradec Králové se vyhřívá na výsluní tabulky soutěže, kde byl většinu dlouhodobé fáze Třinec, a může směle pomýšlet na Prezidentský pohár. Trofej, kterou od sezony 2009/10 dostává nejlepší celek základní části, Východočeši dosud nezískali.

Pardubice už ze hry o dílčí triumf prakticky jistě vypadly. Pro hráče Dynama je nyní důležité najít zpět ztracenou pohodu a v souboji s Libercem se jim to rozhodně nepovedlo. Svěřenci kouče Richarda Krále sice vedli ještě v 56. minutě 1:0, ale závěr patřil Bílým Tygrům, kteří v rozmezí necelých dvou minut po gólech Dernera a Melancona skóre otočili. Východočeši už čtyři zápasy nedosáhli na body, z posledních devíti utkání vyhráli jen dvakrát.

Důležité tři body v boji o únik z nebezpečného pásma baráže si připsal Litvínov. Verva zaskočila brněnskou Kometu na jejím ledě, čestný úspěch domácích vstřelil Kollár až v závěrečné desetiminutovce za stavu 0:4.

Severočeši vyhráli podruhé v řadě a jejich útočník Viktor Hübl si za asistenci připsal 900. bod v extralize. Tuto hranici v historii překonali jen rekordman Petr Leška (909 bodů) a Richard Král (901).

Kladenští Rytíři i s čerstvým padesátníkem Jaromírem Jágrem v sestavě začali v Olomouci lépe, po trefě Tomáše Plekance na začátku druhé části vedli. Pak už ale přesně stříleli jen domácí a o své výhře definitivně rozhodli třemi góly v poslední dvacetiminutovce. Hanáci se po teprve druhé výhře z posledních pěti zápasů posunuli na 11. místo před Karlovy Vary. Rytíři podruhé za sebou nebodovali a na třináctý Litvínov už ztrácejí osm bodů.

Hokejová Tipsport extraliga - 55. kolo:
Brno - Litvínov 1:5
Branky: 52. Kollár - 38. A. Kudrna, 40. Gerhát, 42. Sukeľ, 43. Havelka, 59. Irving
Mladá Boleslav - Hradec Králové 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 38. Bičevskis, 56. O. Flynn - 21. Lev, 29. Orsava, rozh. sam. nájezd McCormack

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.