Hlavní obsah

Vlach pyká za surový zákrok na Zaťoviče, nezahraje si pět zápasů. Kometa platí za fanoušky

24. 11. 2022 16:25

Liberecký hokejový útočník Jaroslav Vlach má za faul na brněnského Martina Zaťoviče zastavenou činnost na pět soutěžních zápasů. Rozhodl o tom předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Potyčka, která se na ledě strhla po zákroku libereckého Jaroslava Vlacha na brněnského Martina Zaťoviče.Foto: Václav Šálek, ČTK

Článek

Vlach v páté minutě úterního sedmnáctého kola, který Liberec na ledě Komety vyhrál jednoznačně 5:0, zasáhl Zaťoviče loktem do oblasti hlavy a krku, za což od rozhodčích Mrkvy s Ondráčkem vyfasoval trest ve hře.

Není to však jediný postih, s dodatečným po dvou dnech přispěchal šéf disciplinárky. „Z boku ve zranitelné pozici atakoval Zaťoviče, když ho pravým loktem zasáhl primárně do oblasti hlavy a krku a nikterak se nesoustředil na možnost ztížení rozehrávky, ale od počátku najetí na zákrok zřetelně postupoval se záměrem a úmyslem zasáhnout s plnou intenzitou Zaťoviče," uvedl Ujčík s tím, Vlach měl výhradní odpovědnost za to, aby se svým zákrokem nedopustil bezohledného ohrožení zdraví protihráče a nezasáhl oblast jeho hlavy, což však v daném případě neučinil.

A i proto, že Vlach byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, zastavil mu Ujčík činnost na pět soutěžních utkání, a navíc mu udělil finanční pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu. Vlach tak přijde o zápasy se Spartou, Č. Budějovicemi, Pardubicemi, K. Vary a Vítkovicemi. Do hry se bude moci vrátit až 6. prosince proti Spartě.

Na základě podnětu Vítkovic se pak Ujčík zabýval i zákrokem pardubického beka Davida Musila v úterní šlágru, který Dynamo vyhrálo 5:4 po nájezdech. Musil ve 39. minutě atakoval u mantinelu Petra Fridricha a obdržel menší trest za vražení na hrazení. S názorem ostravského klubu na dodatečný trest se však Ujčík neztotožnil a řízení s Musilem zastavil.

Pokutu 15 tisíc korun pak obdržela Kometa za chování svých příznivců v utkání v Hradci Králové hraném 6. listopadu. Příznivci Brna ve svém sektoru dvakrát použili pyrotechniku, přičemž z jejich strany šlo již o druhé takové jednání v probíhající sezoně.

Reklama

  Pardubice - Litvínov dnes 18 : 00
20221206T18 : 00:00+0100
Pardubice vs. Litvínov
Pardubice vs. Litvínov
Pardubice
Litvínov
  Sparta - Liberec dnes 18 : 30
20221206T18 : 30:00+0100
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?