Hlavní obsah

Vlach pyká za surový zákrok na Zaťoviče, nezahraje si pět zápasů. Kometa platí za fanoušky

24. 11. 2022 16:25

Liberecký hokejový útočník Jaroslav Vlach má za faul na brněnského Martina Zaťoviče zastavenou činnost na pět soutěžních zápasů. Rozhodl o tom předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Potyčka, která se na ledě strhla po zákroku libereckého Jaroslava Vlacha na brněnského Martina Zaťoviče.

Článek

Vlach v páté minutě úterního sedmnáctého kola, který Liberec na ledě Komety vyhrál jednoznačně 5:0, zasáhl Zaťoviče loktem do oblasti hlavy a krku, za což od rozhodčích Mrkvy s Ondráčkem vyfasoval trest ve hře.

Není to však jediný postih, s dodatečným po dvou dnech přispěchal šéf disciplinárky. „Z boku ve zranitelné pozici atakoval Zaťoviče, když ho pravým loktem zasáhl primárně do oblasti hlavy a krku a nikterak se nesoustředil na možnost ztížení rozehrávky, ale od počátku najetí na zákrok zřetelně postupoval se záměrem a úmyslem zasáhnout s plnou intenzitou Zaťoviče," uvedl Ujčík s tím, Vlach měl výhradní odpovědnost za to, aby se svým zákrokem nedopustil bezohledného ohrožení zdraví protihráče a nezasáhl oblast jeho hlavy, což však v daném případě neučinil.

A i proto, že Vlach byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, zastavil mu Ujčík činnost na pět soutěžních utkání, a navíc mu udělil finanční pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu. Vlach tak přijde o zápasy se Spartou, Č. Budějovicemi, Pardubicemi, K. Vary a Vítkovicemi. Do hry se bude moci vrátit až 6. prosince proti Spartě.

Na základě podnětu Vítkovic se pak Ujčík zabýval i zákrokem pardubického beka Davida Musila v úterní šlágru, který Dynamo vyhrálo 5:4 po nájezdech. Musil ve 39. minutě atakoval u mantinelu Petra Fridricha a obdržel menší trest za vražení na hrazení. S názorem ostravského klubu na dodatečný trest se však Ujčík neztotožnil a řízení s Musilem zastavil.

Pokutu 15 tisíc korun pak obdržela Kometa za chování svých příznivců v utkání v Hradci Králové hraném 6. listopadu. Příznivci Brna ve svém sektoru dvakrát použili pyrotechniku, přičemž z jejich strany šlo již o druhé takové jednání v probíhající sezoně.

Reklama

  Třinec - České Budějovice dnes 17 : 00
20231201T17 : 00:00+0100
Třinec vs. České Budějovice
Třinec vs. České Budějovice
Třinec
České Budějovice
  Plzeň - Mladá Boleslav dnes 17 : 30
20231201T17 : 30:00+0100
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň
Mladá Boleslav
  Kladno - Litvínov dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Kladno vs. Litvínov
Kladno vs. Litvínov
Kladno
Litvínov
  Olomouc - Liberec dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Olomouc vs. Liberec
Olomouc vs. Liberec
Olomouc
Liberec
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •